Спростили порядок поводження з відпрацьованими техмастилами
Рубрики
28.04.2016 | 15:57

Урядовці відкоригували процедуру поводження з відпрацьованими техмастилами (оливами). Нагадаємо, що підприємства, установи та організації всіх форм власності, що виробляють або імпортують мастила (оливи), унаслідок використання яких утворюються відпрацьовані мастила (оливи), зобов'язані самостійно забезпечити їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення (перероблення), утилізацію та/або знешкодження чи укласти для цього договір зі спеціалізованим підприємством. Раніше це було спеціалізоване підприємство, що входить до сфери управління Мінприроди України, чи інші суб'єкти господарювання, які мають ліцензію. А тепер із метою демонополізації ринку урядовці чітко визначили, що такими спецпідприємствами є лише суб'єкти господарювання — переробники відповідних мастил (олив), які мають ліцензію на право провадження цієї госпдіяльності.

Своєю чергою, ціну на послуги з організації збирання, перевезення, зберігання, оброблення (перероблення), утилізації та/або знешкодження відпрацьованих мастил (олив) залишили регульованою. Як і раніше, вона становить 0,8 грн (без урахування податку на додану вартість) за 1 літр. Сплачують її імпортери під час митного оформлення товарів чи виробники під час продажу продукції за даними щоквартальної звітності.

Окрім того, для всіх суб'єктів господарювання встановлюють норму збирання відпрацьованих мастил у розмірі 40%, яка буде прогресувати кожні 5 років.

Окремо визначено обов’язки й споживачів мастил (олив) — суб’єктів господарювання. Зокрема, до їхніх обов’язків належить здавання відпрацьованих мастил (олив) на приймальні пункти або безпосередньо переробникам відпрацьованих мастил (олив).

Зауважимо, що суб'єкти господарювання, які мають ліцензію на право провадження госпдіяльності у сфері поводження з небезпечними відходами, розміщують інформацію про розташування приймальних пунктів у помітних і доступних для читання місцях та в Інтернеті.

Постанова КМУ «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 5 жовтня 2011 р. № 1031 і від 17 грудня 2012 р. № 1221» від 25.11.15 р. № 1198. Набирає чинності через 45 днів із дня опублікування.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати