Стороннім компаніям хочуть дати право проводити ідентифікацію клієнтів банку
Рубрики
14.06.2018 | 11:10

Національний банк пропонує надати право третім особам здійснювати ідентифікацію та верифікацію фізичних осіб під час відкриття рахунків у банку.

Відповідні норми містить проект постанови Правління Національного банку України «Про затвердження Змін до Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах» (далі — Проект).

Зокрема Проектом передбачається надання банкам права:

  • на підставі договору доручення з банком, який є абонентом-ідентифікатором, під час відкриття рахунку використовувати інформацію щодо ідентифікаційних даних клієнтів — фізичних осіб, отриману за допомогою Єдиної національної системи електронної дистанційної ідентифікації фізичних і юридичних осіб BankID Національного банку України (далі — система BankID) у порядку, визначеному нормативно-правовими актами Нацбанку з питань фінансового моніторингу та функціонування системи BankID;
  • доручати юрособам-резидентам, фізособам-підприємцям — резидентам та фізособам-резидентам (агентам) на договірній основі здійснювати ідентифікацію та верифікацію клієнтів банку — фізичних осіб у порядку, визначеному нормативно-правовим актом Нацбанку з питань фінансового моніторингу.

Крім того, Проект урегульовує такі питання:

  • надано право банкам зараховувати на поточні рахунки фізичних осіб кошти від погашення успадкованих ощадних (депозитних) сертифікатів та процентів за ними;
  • скасовано норму щодо подання фізичними особами, які провадять незалежну професійну діяльність, під час відкриття поточного рахунку в банку копії документа, що підтверджує взяття фізичної особи, яка провадить незалежну професійну діяльність, на облік в органі Пенсійного фонду України.

 За інформацією Нацбанку України.

Перша гасова лампа винайдена у Львові в 1853 р. і в цьому ж році в одному з Львівських госпіталів була проведена перша операція при гасовій лампі.

telegram ukr

 

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати