Страховий випадок стався за кордоном: як отримати лікарняний
Рубрики

Фонд соціального страхування України у Кіровоградській області  надав роз'яснення щодо видачі застрахованим особам листків непрацездатності та призначення за ними матеріального забезпечення, якщо захворювання відбулося за межами України. Зокрема, якщо хвороба сталася під час тимчасового перебування застрахованих громадян України за межами держави, допомогу по тимчасовій непрацездатності надають на підставі лікарняного листка, виданого за рішенням лікарсько-консультативної комісії (далі — ЛКК) у порядку обміну.

Згідно з Законом № 1105* єдиною підставою для призначення і наступної виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності (далі — ЛН), наголошує Фонд.

Порядок і умови видачі, продовження ЛН визначено Інструкцією про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я України від 13.11.01 р. № 455 (далі — Інструкція № 455).

Відповідно до пп. 1.3.1 та пп. 1.3.5 Інструкції № 455 ЛН видають громадянам України, іноземцям, особам без громадянства, які проживають в Україні і працюють на умовах трудового договору (контракту) на підприємствах або у фізосіб, а також громадянам України, які постійно проживають на території України та працюють на умовах трудового договору за межами України і не застраховані в системі соціального страхування країни, у якій вони перебувають.

Водночас п. 1.12 Інструкції № 455 установлює,  що документи, які засвідчують тимчасову непрацездатність громадян України під час їх тимчасового перебування за межами держави, підлягають обміну на ЛН згідно з рішенням ЛКК лікувально-профілактичного закладу за місцем проживання чи роботи у разі:

а) гострих захворювань і травм;

б) загострення хронічних захворювань;

в) вагітності та пологів;

г) оперативних втручань при невідкладних станах;

ґ) лікування згідно з рішенням комісії МОЗ України з питань направлення на лікування за кордон.

Обмін здійснюють на підставі перекладених на державну мову та нотаріально засвідчених документів, які підтверджують тимчасову втрату працездатності під час перебування за межами України.

* Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.99 р. № 1105

 За повідомленням із сайта Фонду соціального страхування України.

Найбільша видова різноманітність пролісків існує на Кавказі. Там було виявлено 16 видів.

telegram ukr

 

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати