Субсидії видаватимуть живими грошима, але перед тим «відсіють» претендентів
Рубрики

Уже в наступному опалювальному сезоні субсидії видаватимуть живими грошима. Таке рішення на своєму засіданні прийняв Уряд. За словами урядовців, монетизація стане додатковим стимулом для енергоефективності.

Однак, разом з уведенням монетизації субсидій, чиновники також збираються зробити жорсткішими критерії відбору потенційних субсидіянтів. Так, зокрема, якщо у власності сім’ї є автомобіль, якому менше п’яти років, окрім мопеда та авто, наданого органом соцзахисту населення, субсидію не призначатимуть.

Субсидія відміняється якщо площа квартири перевищує 120 кв. метрів, а будинку — 200 кв.м, окрім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей. Власники такої житлової площі будуть оплачувати послуги в повному обсязі.

Тим людям працездатного віку, хто офіційно не працює і претендує на субсидію, але не реєструється як безробітний — автоматом рахуватимуть дохід три прожиткові мінімуми — 5286 грн.

Власників квартир, які здають їх в оренду, зобов’яжуть доходи від здачі в оренду квартири зазначати в деклараціях про доходи — у новій графі «інші доходи».

Своєю чергою, із метою стимулювання енергозбереження  з 01.05.18 р. соцнорму на газове опалення наближено до реальних обсягів споживання і становитиме 4,5 м3 на 1 м2 площі, електроопалення — 30 кВт.год на 1 м2 площі. Під час призначення субсидії на понаднормову площу житла, норму може бути збільшено не більш ніж на 30%.

Внутрішньо переміщені особи зможуть оформити субсидію без договору оренди житла — лише на підставі заяви і декларації, із зазначенням складу домогосподарства. Заява стане приводом для обстеження матеріально — побутових умов, а сам акт про обстеження — підставою для призначення субсидії.

Уряд також проведе преміювання домогосподарств за економію ресурсів за підсумками цього опалювального сезону. Так як і минулого року, під монетизацію підпадають зекономлені домогосподарствами 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовується для опалення, або 100 кубів газу. У грошовому еквіваленті це майже 700 грн. Субсидіантам, які економно використовували ресурси, треба так само, до 1 вересня, подати заяву в місцеве управління соцзахисту населення, на підставі якої виплачуватимуть грошову винагороду за енергоефективність.

За інформацією Урядового порталу: https://www.kmu.gov.ua

telegram ukr

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати