Центр адмінпослуг буде в телефоні кожного українця завдяки технології Mobile ID
Рубрики
23.01.2018 | 10:58

Мін'юст повідомив про запровадження нових стандартів ідентифікації громадян, включаючи Mobile ID. Це технологія, яка дає можливість ідентифікувати особу через мобільний телефон, а значить – через мобільний отримувати послуги від держави, підписувати контракти та користуватися безліччю інших сервісів.

Впровадження таких технологій пов’язане із прийняттям Закону України «Про електронні довірчі послуги» від 05.10.17 р. № 2155-VIII.

Завдяки механізму електронної ідентифікації Mobile ID українці зможуть отримувати через Інтернет державні послуги, посвідчувати документи, які матимуть таку ж силу, як і паперові з печаткою та підписом, користуватися комерційними сервісами.

Щоб скористатися новою технологією, потрібно із паспортом та ідентифікаційним кодом, звернутися до офісу свого оператора мобільного зв’язку та оформити SIM-карту нового покоління. На неї буде записаний індивідуальний цифровий підпис. Нині видачу таких карток контрактним клієнтам вже почали у «Київстарі». А до середини 2018 року аналогічну послугу надаватимуть «Vodafone Україна» та «Lifecell».

Водночас, усі органи державної влади в Україні найближчим часом, згідно з дорученням Прем’єр-міністра, повинні забезпечити інтеграцію Mobile ID у свої електронні сервіси. Так, за допомогою сервісу Mobile ID громадяни зможуть відкрити, внести зміни чи закрити бізнес; отримати виписки з реєстру нерухомості й бізнес-реєстру; отримати електронні послуги у земельній сфері тощо.

За інформацією Мін’юсту

telegram ukr

 

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати