У рамках пенсійної реформи змінено Закон про єдиний внесок
Рубрики
09.10.2017 | 08:50

Верховна Рада ухвалила Закон про пенсійну реформу. За законопроект № 6614 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» депутати проголосували 3 жовтня. Зміни торкнулися не лише законодавства про пенсійне страхування. Пункт 22 згаданого документа вносить зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.10 р. № 2464-VI (далі — Закон про ЄСВ). Згідно з текстом законопроекту більшість змін має набути чинності вже з 1 жовтня 2017 року. Отже, що зміниться в порядку нарахування та сплати єдиного внеску в разі підписання Закону про пенсійну реформу Президентом?

Головне: максимальна база нарахування єдиного внеску з 1 січня 2018 року становитиме 15 розмірів мінімальної зарплати (замість 25 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб).

Інші новини:

  1. До кола платників єдиного внеску буде віднесено членів фермерського господарства за умови, що вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах.
  2. Фізосіб-підприємців та членів фермерського господарства буде звільнено від сплати єдиного внеску, якщо вони мають інвалідність або досягли пенсійного віку та отримують пенсію чи соціальну допомогу.
  3. Фізособи-підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та члени фермерских господарств сплачуватимуть єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачують єдиний внесок (ч. 8 ст. 9 Закону про ЄСВ). Зараз підприємці на загальній системі оподаткування сплачують ЄСВ за календарний рік до 10 лютого наступного року, а особи, які займаються незалежною профдіяльністю, — до 1 травня наступного року.
  4. Платники єдиного податку першої групи втрачають право на сплату єдиного внеску в розмірі 0,5 мінімального страхового внеску. Отже, мінімальний єдиний внесок для єдинників першої групи буде встановлено на тому самому рівні, що й для інших платників, які обрали спрощену систему оподаткування, — 1 мінімального страхового внеску (ст. 7 Закону про ЄСВ).
  5. Передбачено зміни й у порядку добровільної сплати єдиного внеску (ст. 10 Закону про ЄСВ). Зокрема, найменша сума єдиного внеску, яку слід сплатити за попередній період у разі виявлення особою такого бажання, збільшується на коефіцієнт 2 (за період до 12 місяців) або 1,5 (за період від 13 до 24 місяців).
  6. Інформацію з Державного реєстру будуть надавати роботодавцям, банкам, підприємствам, установам та організаціям із метою її використання для обслуговування громадян (за їхньою згодою або у випадках, установлених законодавством про захист персональних даних).
  7. У звітність із ЄСВ планують внести показник, який визначатиме недоотриману суму коштів Пенсійним фондом України (п. 97 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону про ЄСВ). Платники відображатимуть у звітності суму єдиного внеску в розмірах, передбачених ч.ч. 5 та 14 статті 8 Закону про ЄСВ, не змінюючи при цьому суми сплати єдиного внеску.
  8. Платників єдиного внеску, які не є роботодавцями (тобто фізособи, які не мають найманих працівників), звільнятимуть від виконання обов’язків, визначених Законом про ЄСВ щодо нарахування та сплати єдиного внеску, ведення звітності тощо на весь період їх незаконного позбавлення волі на території проведення АТО. Для цього слід подати заяву від члена родини про незаконне позбавлення волі фізособи, яке має бути підтверджено даними державного правоохоронного органу, що забезпечує державну безпеку України.

  Проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» № 6614 від 22.06.17 р.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати