Веселі каруселі ТТН-ки: податківці назвали її первинкою для обліку ТМЦ
Рубрики
13.09.2017 | 11:09

Контролери у своєму виданні «Вісник. Офіційно про податки» розглянули запитання: чи можна вважати товарно-транспортну накладну первинним документом, який дає право на врахування у складі витрат вартості товарно-матеріальних цінностей під час формування витрат? Податківці відповіли ствердно, цитуючи визначення первинного документа зі ст. 9 Закону про бухоблік.

Примітно, що в консультації оминули те, що ТТН містить лише відомості про рух товарів від продавця до покупця. А факт придбання товару підтверджують видаткова накладна, акт приймання-передачі, накладна-вимога на відпуск товарів тощо.

Також варто наголосити на певному протиріччі у відповіді фіскалів: спочатку йдеться про ТТН як підтвердний документ для витрат за ТМЦ, а наприкінці зроблено висновок, що відсутність ТТН не дозволяє врахувати витрати на перевезення.

Щоби не губитися в здогадах, якими ризиками обернеться відсутність ТТН, радимо прочитати матеріал газети «Все про бухгалтерський облік» № 62 за 2017 р. на стор. 11.

За інформацією журналу «Вісник. Офіційно про податки»: http://www.visnuk.com.ua

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати