Від’ємне значення з ПДВ: який порядок використання до вподоби фіскалам
Рубрики
15.05.2018 | 12:42
1565 0 ПДВ

У ДФСУ пояснили, як заповнювати додаток Д2 до податкової декларації з ПДВ, у якому розшифровують інформацію про суму від’ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного періоду. Зокрема, контролери приділили увагу питанню, у якому порядку платникові податку слід зменшувати суми податкового зобов’язання поточного (звітного) періоду на суми податкового кредиту під час заповнення додатка Д2.

Фіскали зауважили: деталізація від'ємного значення різниці між податковими зобов'язаннями і податковим кредитом, яка переноситься до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду, здійснюється лише в частині періодів її виникнення. Саме такі дані відображають у додатку Д2.

Контролери вважають, що під час заповнення додатка Д2 доцільно застосовувати принцип хронології формування від'ємного значення, згідно з яким податкові зобов'язання поточного (звітного) періоду зменшуються на суму податкового кредиту у хронологічному порядку його виникнення — від найдавнішого до найновішого. Такий самий принцип слід застосовувати під час заповнення таблиці 2 додатка Д3 до декларації з ПДВ.

Спираючись на ці аргументи, фіскали рекомендували у графі 2 таблиці 2 додатка Д3 до декларації з ПДВ фіксувати індивідуальний
податковий номер контрагента, за рахунок якого виникла сума від'ємного значення, виходячи з хронології її виникнення, починаючи зі звітного періоду, який є найближчим до дати подання декларації (найновіший звітний період), та закінчуючи найбільш давнім звітним періодом. Тобто спочатку, на думку контролерів, доцільно відображати «найновішу» щодо звітного періоду подання декларації з ПДВ суму від'ємного значення ПДВ.

ІПК ДФСУ від 27.04.18 р. № 1934/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

telegram ukr

 

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати