Відряджений надав квиток на ціле купе «СВ» — компенсуємо без податку на доходи
Рубрики

Податківці зазначили, що компенсація витрат на проїзд у двомісному купе вагона «СВ» не підлягає обкладенню податком на доходи та військовим збором за умови надання відрядженим працівником одного проїзного документа, який оформлено на окреме купе.

Зауважимо: пасажир управі займати, як правило, одне місце згідно з придбаним проїзним документом. Однак за наявності вільних місць йому можуть надати можливість викупити двомісне купе у вагоні «СВ». Проїзд в окремому купе оформлюють одним проїзним документом (п. 2.26 Правил перевезення пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України, затверджених наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 27.12.06 р. № 1196).

Нагадуємо, що не є доходом фізособи, яка перебуває в трудових відносинах зі своїм роботодавцем або є членом керівних органів підприємств, установ, організацій, сума відшкодованих йому в установленому законодавством порядку витрат на відрядження в межах фактичних витрат, зокрема на проїзд (у т.ч. перевезення багажу, бронювання транспортних квитків) до місця відрядження, назад, за місцем відрядження (у т.ч. орендованим транспортом) (пп. 170.9.1 Податкового кодексу України).

ІПК ДФСУ «Щодо оподаткування податковим агентом сум відшкодованих витрат, понесених фізичною особою (працівником) під час відрядження» від 01.09.17 р. № 1785/6/99-99-13-02-03-15/ІПК.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати