Виплата в межах діяльності, виду якої немає в облікових даних єдинника: чи повинен податковий агент утримувати податки
Рубрики

Податковий агент не повинен утримувати податок на доходи фізосіб та військовий збір із виплат фізособам-єдинникам у межах діяльності, вид якої відсутній в Єдиному держреєстрі юросіб і фізосіб-підприємців та Реєстрі платників єдиного податку. На підставі п. 292.1 Податкового кодексу України такі надходження єдинники вважають доходами платника єдиного податку, а податкові агенти ці виплати єдинникам відображають у розрахунку за формую № 1ДФ з ознакою доходу «157». Саме такі висновки роблять фахівці ДФСУ в ІПК від 02.03.18 р. № 845/6/99-99-13-01-15/ІПК.

Гарна точка зору від податківців. Але вона не зовсім співпадає з відповіддю на аналогічне запитання, яку надали фахівці тієї самої ДФСУ в категорії 107.01 Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу. Там фіскали говорили таке: «У разі, якщо фізособа-підприємець отримує інші доходи від провадження підприємницької діяльності, у межах обраних ним видів такої діяльності, такі доходи оподатковуються за загальними правилами, встановленими ПКУ для платників податку — фізосіб». Тобто на підставі цієї консультації податкові агенти, які виплачують єдиннику доходи за межами обраних ним видів діяльності, уже повинні утримувати з цих доходів і сплачувати до відповідного бюджету податок на доходи фізосіб та військовий збір.

Отже, ми маємо дві консультації з одного запитання, які містять протилежні точки зору.

Як діяти тут підприємцям? Ми вважаємо, що треба взяти до уваги сказане в категорії 107.01 ЗІР. Особливо, якщо пам’ятати про те, що податковий агент, який здійснює оплату фізособі за надані послуги, окрім утримання податків, повинен нарахувати на суму такої виплати та сплатити за свій рахунок єдиний внесок за ставкою 22%. Прикро, але цей нюанс пройшов повз увагу фіскалів в ІПК.

ІПК ДФСУ від 02.03.18 р. № 845/6/99-99-13-01-15/ІПК

telegram ukr

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати