З 07.12.17 р. на підприємствах уже не буде маски-шоу
Рубрики

Аби правоохоронці під час боротьби зі злочинністю не надокучали бізнесу та своїми діями не зривали виробничі процеси, на законодавчому рівні вжито заходів для захисту юросіб і підприємців.

Як повідомляють спеціалісти газети «Все про бухгалтерський облік», уже з 07.12.17 р.:

  • будь-яка особа вправі отримувати витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань (далі — ЄРДР) щодо її заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення. Слідчий, прокурор зобов’язані надати такий витяг через 24 годин з моменту внесення відомостей до ЄРДР;
  • особа, яка не є стороною кримінального провадження, але щодо неї (її майна) здійснюють процесуальні дії, управі заявляти клопотання про здійснення кримінального провадження в розумні строки та оскаржувати порушення таких строків;
  • сторона обвинувачення зобов’язана обґрунтовувати необхідність вилучення оригіналів документів або їхніх копій та робити копії необхідної інформації із залученням спеціаліста. А вилучення електронних інформаційних систем забороняється.

Ба більше, запроваджено обов’язкову відеофіксацію проведення обшуку. Відеозапис — невід’ємна частина протоколу обшуку. Окрім того, сторона захисту вправі самостійно здійснювати відеофіксацію проведення обшуку. Якщо обшук проводять у житлі, така особа має право користуватися допомогою адвоката на будь-якій стадії його проведення.

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення дотримання прав учасників кримінального провадження та інших осіб правоохоронними органами під час здійснення досудового розслідування» від 16.11.17 р. № 2213-VIII. Набере чинності з 07.12.17 р., а щодо здійснення відеофіксації судового засідання — з 01.01.19 р.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати