З 1 травня 2021 р. листки непрацездатності можуть почати видавати в електронному вигляді
Рубрики
14.04.2021 | 12:47

У квітні 2019 р. КМУ прийняв постанову «Деякі питання організації ведення Електронного реєстру листків непрацездатності та надання інформації з нього» від 17.04.19 р. № 328. Вже тоді планували запровадити е-лікарняні. Утім не все так сталося, як гадалося. І ось 31.03.2021 р. КМУ постановою № 323 виклав у новій редакції Порядок організації ведення Електронного реєстру листків непрацездатності та надання інформації з нього (далі — оновлений Порядок). Вона набере чинності 1 травня 2021 р. І саме із цієї дати схоже хочуть запровадити електронні лікарняні.

Наразі на сайті СПО об’єднань профспілок оприлюднено для обговорення проект наказу МОЗ «Деякі питання формування та видачі медичних висновків про тимчасову непрацездатність». А саме медвисновки слугуватимуть підставою для формування е-лікарняних. Цим наказом планується затвердити Порядок формування та видачі медичних висновків про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я, який фактично замінить Інструкцію № 455 (Інструкція про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затверджена наказом МОЗ України від 13.11.01 р. № 455).

Звісно оновлений Порядок орієнтований на держоргани, які його адмініструють. Утім є у ньому й цікаві норми для роботодавців. Так у п. 15 оновленого Порядку зазначено, що інформація з Реєстру, яка містить відомості про реєстраційний номер облікової картки платника податків, період і причину непрацездатності, надається тільки:

  • особі, якої зазначені відомості стосуються;
  • страхувальнику такої особи (роботодавцеві) — за період перебування особи у трудових відносинах із ним;
  • особі, яка засвідчила тимчасову непрацездатність (лікарю).

Відомості будуть доступні відповідно через електронні кабінети застрахованої особи та страхувальника на порталі послуг, а також — через електронну систему охорони здоров'я.

Окрім того інформацію з Реєстру можна буде одержати у письмовій формі в територіальних органах ПФУ у вигляді витягу з Реєстру або в електронній формі через термінали доступу.

Підсумуємо. Вже незабаром роботодавці зможуть дізнаватися про відкриття лікарняного працівнику через електронний кабінет страхувальника на сайті portal.pfu.gov.ua (вкладка «Дані з Електронного реєстру листків непрацездатності»).

 

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати