З грошової компенсації сім’ям загиблих військовослужбовців утримують податок на доходи та військовий збір
Рубрики

ДФСУ роз’яснила, що дохід у вигляді грошової компенсації вартості за неотримане речове майно, отриманий:

  • особами, звільненими з військової служби,
  • членами сімей і утриманцями у разі загибелі (смерті) військовослужбовця,

обкладають податком на доходи фізичних осіб та військовим збором на загальних підставах.

Водночас фіскали зазначають, що згідно з п. 168.5 Податкового Кодексу України суми податку на доходи, які утримують із грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями у зв'язку з несенням служби, спрямовують винятково на виплату рівноцінної та повної компенсації втрат їх доходів. Виплату такої компенсації передбачено Порядком № 44*, але його дія не поширюється на членів сімей та утриманців, які отримують виплати в разі загибелі (смерті) військовослужбовця. Тож цій категорії громадян податку на доходи не компенсуватимуть.

* Порядок виплати щомісячної грошової компенсації сум податку з доходів фізичних осіб, що утримуються з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового і начальницького складу, затверджений постановою КМУ від 15.01.04 р. № 44.

А ось що стосується військового збору, який утримують із зазначеного вище доходу, його компенсацію законодавством не передбачено, зауважує фіскальна служба.

Нагадаємо: виплату військовослужбовцям грошової компенсації вартості за неотримане речове майно передбачено Порядком № 178**.

** Порядок виплати військовослужбовцям Збройних Сил, Національної гвардії, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, Державної прикордонної служби, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації і Управління державної охорони грошової компенсації вартості за неотримане речове майно, затверджений постановою КМУ від  16.03.16 р. № 178.

 ІПК ДФСУ «Щодо питань оподаткування податком на доходи, якщо юридичною особою (роботодавцем) за рахунок власних коштів організовується харчування (обіди) для фізичних осіб (працівників)» від 02.08.17 р. № 1454/6/99-99-13-02-03-15/ІПК.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати