За несплату аліментів притягуватимуть до суспільно корисних робіт!
Рубрики

Документ уносить зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі — КпАП), Кримінального кодексу України (далі — ККУ), Сімейного кодексу України, Кримінально-виконавчого кодексу України та низки інших нормативних актів.

Із метою захисту прав дитини посилено відповідальність, зокрема, за несплату аліментів (ст. 1831 КпАП), а саме: несплата аліментів на утримання дитини більш ніж за 6 місяців із дня пред'явлення виконавчого документа, тягне залучення до суспільно корисних робіт на строк від 120 до 240 годин. Якщо дитина має інвалідність або тяжкі захворювання, відповідальність у вигляді залучення до суспільно корисних робіт виникає у разі несплати аліментів протягом більш ніж 3 місяців.

Повторне вчинення цього правопорушення протягом року тягне залучення до  суспільно корисних робіт на строк від 240 до 360 годин.

Якщо ж особа ухиляється від суспільно корисних робіт, це потягне адміністративний арешт строком до 10 діб. Утім хвороба або інші важливі обставини, які будуть визнані поважними причинами, звільнять порушника від цієї відповідальності.

Злісне ухилення від суспільно корисних робіт (тобто невихід на такі роботи більше двох разів протягом місяця або, наприклад, поява на робочому місці у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння) потягне позбавлення волі на строк до двох років (ст. 3892 ККУ).

До батьків також застосовуватимуть штрафи у разі ухилення від обов’язків забезпечення необхідних умов життя неповнолітніх дітей, їхнього навчання та виховання. Сума штрафу становитиме від 50 до 100 НМДГ (від 850 до 1700 грн), а за ті самі дії, учинені повторно впродовж року, — від 100 до 300 НМДГ (від 1700 до 5100 грн).

Згадані норми Закону наберуть чинності з 28.08.18 р.

 Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання» від 03.07.18 р. N 2475-VIII

"Запорізька Січ — суспільно-політична та військово-адміністративна організація українського козацтва — по праву вважається одним з перших демократичних утворень у світі. "

telegram ukr

 

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати