Захисники, постраждалі в зоні АТО, можуть отримати підвищену групу інвалідності безстроково
Рубрики

Набрав чинності Закон, яким змінюються норми Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні» від 06.10.05 р. № 2961-IV (далі — Закон № 2961).

Внесені зміни стосуються, перш за все, осіб, які отримали інвалідність  під час участі в АТО, та осіб пенсійного і передпенсійного віку.

Так, якщо в результаті безпосередньої участі в АТО та здійсненні заходів із стримування збройної агресії РФ у Донецькій та Луганській областях  людина  втратила кінцівки або зазнала необоротну втрату інших органів, що призвело до інвалідності, група інвалідності встановлюється, по-перше, безстроково, по-друге, на ступінь вище визначених законодавством критеріїв установлення групи інвалідності (але не вище I групи). З метою підвищення групи інвалідності таким особам проведуть переогляд на підставі особистої заяви особи з інвалідністю або її законного представника в разі настання змін у стані здоров’я і працездатності особи з інвалідністю або за рішенням суду.

Також нова редакція ст. 7 Закону № 2961 визначає, що особам з інвалідністю, у яких строк переогляду настає після досягнення пенсійного віку, відповідна група інвалідності встановлюється безстроково.

Крім того, внесені зміни передбачають, що медико-соціальні експертні комісії проводять огляд осіб для встановлення інвалідності за місцем їхнього проживання, якщо такі особи не можуть прибути на огляд (переогляд) до комісії за станом здоров’я згідно з висновком ЛКК.

 Закон України «Про внесення змін до статті 7 Закону України "Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні" щодо встановлення групи інвалідності» від 13 березня 2018 року» № 2318-VIII

telegram ukr

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати