Законотворці взялися за стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств
Рубрики

Верховна Рада України дала старт реальному стимулюванню створення та діяльності сімейних фермерських господарств, прийнявши за основу законопроекти №№ 7060 та 6490-д.

По-перше, законотворці пропонують спростити доступ громадян України до земель сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності. Для цього в законопроекті № 7060 визначено особливості використання і розпорядження земділянкою сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності, переданою на земельних торгах в оренду для створення й розвитку сімейних фермерських господарств. Стимулювати створення і розвиток фермерських господарств хочуть через можливість безоплатного отримання земділянок для ведення особистого селянського господарства. Земділянки надаватимуть у межах норм для безплатної приватизації (не більше 1,0 га, замість 2,0 га за чинною нормою).

По-друге, законотворці вирішили надати можливість мешканцям села легалізувати свою діяльність у формі підприємницької діяльності. Для цього в законопроекті № 6490-д мешканцям села буде надано право організувати фермерське господарство, у т.ч. сімейне, і можливість працювати в 4 групі платників єдиного податку. Щоправда, для цього потрібно відповідати низці критеріїв. А саме:

  • займатись виключно виробництвом сільськогосподарської продукції, її переробкою та постачанням;
  • здійснювати господарську діяльність (крім постачання) за місцем податкової адреси;
  • не використовувати працю найманих осіб;
  • членами фермерського господарства такої фізичної особи можуть бути лише члени сім'ї;
  • мати у власності та/або користуванні сільськогосподарські угіддя та/або землі водного фонду в користуванні членів фермерського господарства площею не менш як 2 гектари, але не більш як 20 гектарів.

Законопроектом № 6490-д також передбачено пільговий порядок сплати єдиного соціального внеску для всіх членів фермерського господарства, у т.ч. його голови (доплата ЄСВ за рахунок Державного бюджету протягом 10 років). Крім того, установлено, що податок на доходи фізичних осіб з орендної плати за земельні ділянки (паї) сплачується до місцевих бюджетів за місцезнаходженням таких земельних ділянок.

За матеріалами сайта Верховної Ради України

telegram ukr

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати