Залучення коштів фізосіб для будівництва: затверджено критерії для фінкомпаній-управителів
Рубрики

Афери у сфері будівництва періодично стрясають ринок. Окрім когорти потерпілих інвесторів, це рикошетом б’є по цілій будівельній галузі, адже зниження довіри інвесторів не минає безслідно.

Мінімізувати такі ризики спробує Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг. Для цього вона затвердила обов'язкові критерії та фіннормативи, а також вимоги, що обмежують ризики в діяльності фінкомпаній-управителів під час провадження діяльності із залучення коштів установників управління майном для фінансування об'єктів будівництва та/або здійснення операцій із нерухомістю.

Зокрема, у процесі діяльності фінустанови-управителя поточне співвідношення суми залучених від установників управління майном коштів до власного капіталу фінустанови-управителя не може становити більше ніж п’ятдесят.

Управитель зобов'язаний постійно підтримувати норматив платоспроможності не меншим за 8%, норматив поточної ліквідності — не меншим ніж 20%.

Власні активи фінустанови мають забезпечувати постійне отримання нею чистого прибутку для формування резервного фонду. А щорічні відрахування до резервного фонду не можуть бути меншими ніж 5% від суми чистого прибутку фінансової установи.

Окрім цього, фінустанова-управитель зобов’язана постійно підтримувати оперативний резерв у розмірі не менше ніж 5% коштів, залучених від установників управління майном. До речі, ці кошти потрібно розміщувати не абиде, а в банках, кредитний рейтинг яких відповідає інвестиційному рівню за Національною рейтинговою шкалою.

Розпорядження Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, «Про затвердження Положення про обов'язкові критерії та фінансові нормативи, а також вимоги, що обмежують ризики в діяльності фінансових компаній — управителів при здійсненні діяльності із залучення коштів установників управління майном для фінансування об'єктів будівництва та/або здійснення операцій з нерухомістю» від 08.08.17 р. № 3386. Набере чинності з дня його офіційного опублікування, а деякі положення — з 01.01.18 р.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати