Заповнення єдинником Книги обліку доходів: рекомендації від податківців
Рубрики

Порада № 1: Якщо фізособа-єдинник надає послуги за договорами доручення, комісії, транспортного експедирування або за агентськими договорами, доходом є сума отриманої винагороди повіреного (агента). Між цим в Книзі обліку доходів таким посередникам слід зазначати всю суму коштів, яка надійшла на поточний рахунок та/або яку отримано готівкою, за такими договорами. Тобто до Книги повинні потрапити як винагорода виконавця (експедитора, повіреного чи агента), так і суми, які через нього проходять транзитом, наприклад кошти, отримані від замовника на виконання його доручення або виторг від продажу комісійного товару. Водночас під час заповнення податкової декларації платника єдиного податку — фізичної особи — підприємця до доходу він може включати лише суму отриманої винагороди повіреного (агента).

Дивна порада від податківців, особливо якщо враховувати те, що Декларація платника єдиного податку — фізособи заповнюється за даними з Книги обліку доходів (див. п. 292.13 Податкового кодексу України, далі — ПКУ). І тому, якщо до Книги потраплять транзитні суми, підсумкові дані Книги обліку доходів щодо отриманих доходів платника єдиного податку не будуть відповідати сумі доходів платника єдиного податку, яка відображена в декларації. Як на це будуть дивитись ті самі податківці під час перевірки — невідомо.

Порада № 2: Унесення виправлень здійснюється шляхом нового запису (із відображенням від'ємного або позитивного значення), який засвідчується підписом платника податку (пп. 3 п. 3 Порядку заповнення Книги обліку доходів). Додатково під час виправлення помилки пропонується складати довідку довільної форми, де єдинник розкриває суть помилки. Це допоможе оперативно володіти інформацією, на базі чого було зроблено такі зміни та проведено новий запис.

Порада № 3: Треба зберігати документи, на підставі яких було отримано дохід. Адже показники Книги у відповідності до норм п. 44.1 ст. 44 ПКУ повинні бути підтверджені первинними документами, які мають право вивчати та перевіряти контролюючі органи під час проведення перевірок згідно із пп. 20.1.6 п. 20.1 ст. 20 ПКУ.

ІПК ГУ ДФС в Одеській області від 04.04.18 р. № 1362/ІПК/15-32-13-01-09

telegram ukr

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати