Заправляємо пальним чужу техніку: чи реєструватися платником акцизу
Рубрики
09.08.2017 | 12:24

Податкове відомство відповіло на запитання про обов’язкову реєстрацію суб’єкта господарювання платником акцизного податку в разі здійснення операцій із заправки пальним орендованої, а також залученої за договором підряду техніки.

У випадку оренди техніки (без екіпажу та з екіпажем) за умови прийняття її в користування за актом прийому-передачі суб’єкт господарювання буде використовувати пальне винятково для власних потреб, а саме для заправки техніки, яка на певний строк надана йому в користування на умовах договору оренди. Такі операції не є реалізацією пального в розумінні абзацу другого пп. 14.1.212 ПКУ. Отже, підприємство не повинно реєструватися платником акцизного податку з реалізації пального.

Але в разі заправки пальним техніки третіх осіб (виконавців), залученої замовником на умовах договору підряду або договору про надання послуг, здійснюють передачу (відпуск) пального від замовника до підрядника (виконавця), що є операцією з реалізації пального в розумінні абзацу другого пп. 14.1.212 ПКУ. Тому замовник під час здійснення таких операцій є особою, що реалізує пальне, і повинен попередньо зареєструватися платником акцизного податку.

ІПК ДФСУ «Щодо необхідності реєстрації Товариства платником акцизного податку, виписки та реєстрації акцизної накладної у разі здійснення операцій із заправки пальним власної, орендованої, залученої за договором підряду техніки та необхідності застосування РРО при відпуску пального» від 05.07.17 р. № 998/6/99-99-15-03-03-15/ІПК.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати