Запитання від платника щодо оподаткування іноземних доходів
Рубрики
05.11.2019 | 16:22
63 0

Фізичну особу запрошують провести одноразово майстер-клас (курс з виготовлення хендмейд-виробів) за кордоном та виплатити гонорар за надані послуги в іноземній валюті. Чи потріб­но сплачувати податки та декларувати такий дохід?

Відповідно до п. 163.1 ст. 163 ПКУ об’єктом оподаткування резидента України ПДФО та військовим збором є, зокрема, іноземні доходи - доходи (прибуток), отримані з джерел за межами України.

При цьому дохід, отриманий з джерел за межами України, - це будь-який дохід, отриманий резидентами, у тому числі від будь-яких видів їх діяльності за межами митної території України, включаючи доходи від виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими та трудовими договорами, інші доходи від будь-яких видів діяльності за межами митної території України або територій, непідконтрольних контролюючим органам (пп. 14.1.55 ст. 14 ПКУ).

Платник податку, що отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, та іноземні доходи, зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів (пп. 168.2.1 ст. 168 ПКУ).

Для перегляду повного тексту новини перейдіть за ПОСИЛАННЯМ

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені
response events!

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати