Зареєстровано законопроект, який передбачає самостійну сплату працівниками податку на доходи та єдиного внеску
Рубрики

Зареєстровано законопроект про стимулювання податкової відповідальності громадян, який пропонує внести зміни до Податкового кодексу України та Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.10 р. № 2464-VI.

Проектом запропоновано змінити процедуру адміністрування податку на доходи та єдиного внеску шляхом установлення обов’язку самостійної сплати платником податків цих зобов’язань. Водночас, з метою уникнення проблем на початку запровадження цієї норми, у законопроекті передбачено можливість найманого працівника на добровільних засадах доручати адміністрування податкових зобов'язань своєму роботодавцю. Сама процедура самостійної сплати податку на доходи та єдиного внеску передбачає необхідність наявності в платника електронного кабінету.

Окрім того, законопроект передбачає зниження загального фіскального навантаження податку на доходи та єдиного внеску до 25% (10% — податок на доходи та 15% — єдиний внесок). Автори проекту вважають, що це призведе до процесу детінізації виплат заробітної плати й поступового збільшення надходжень до бюджету, а також пенсійного й інших соціальних фондів.

Законопроектом також передбачено скасування обмеження розміру бази для сплати єдиного соціального внеску.

 Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання податкової відповідальності громадян № 8109 від 12.03.18 р.

telegram ukr

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати