Збільшено суму витрат на лікування, яку відшкодовуватимуть чорнобильцям
Рубрики
20.06.2018 | 09:00

Мінсоцполітики затвердило новий Порядок відшкодування громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, витрат на лікування у закладах охорони здоров'я на території України, придбання ліків, що відсутні в таких закладах, виробів медичного призначення, протезів, крім зубного протезування дорогоцінними металами та металокерамікою.

Редакція газети «Все про бухгалтерський облік» проаналізувала зміни у документі. Найприємніша з них: збільшено максимальну суму відшкодування витрат на лікування чорнобильців. Відтепер вона має бути не вищою, ніж 70 розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, установленого на 1 січня року, у якому робочою групою Фонду прийнято рішення про відшкодування витрат на лікування (раніше максимум становив 40 розмірів прожиткового мінімуму).

Крім того, скорочений перелік документів, які постраждалий громадянин або батьки дитини, яка потерпіла внаслідок Чорнобильської катастрофи, подають громадським об'єднанням або їхнім місцевим осередкам для відшкодування витрат на лікування разом з заявою. Буде достатньо копій документа, що посвідчує особу, документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків, посвідчення особи, постраждалої внаслідок Чорнобильської катастрофи, виписки з медкарти та оригіналів розрахункових документів, що підтверджують понесені витрати.

Також зазначено, які саме витрати підлягають відшкодуванню:

  • пов'язані з лікуванням, у тому числі придбанням ліків, виробів медичного призначення, протезів, крім зубного протезування дорогоцінними металами та металокерамікою;
  • пов’язані з проведенням меддіагностики;
  • витрати у зв'язку із продовженням лікування в амбулаторних умовах після виписки зі стаціонару та проведенням меддіагностики за відповідними рекомендаціями лікаря, зазначеними у формі № 027/о.

А от термін розгляду документів змінено не на користь постраждалих осіб. Зокрема, установлено, що після подання громадськими об’єднаннями заяви з документами до Фонду, вони розглядатимуться робочою групою на засіданнях, які проводитимуть за потреби, але не рідше ніж один раз на місяць (раніше термін розгляду документів становив не більш, ніж 10 календарних днів із дня їх надходження від громадських об'єднань).

Документ набере чинності з дня його офіційного опублікування.

Наказ Мінсоцполітики України «Про затвердження Порядку відшкодування громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, витрат на лікування у закладах охорони здоров'я на території України, придбання ліків, що відсутні в таких закладах, виробів медичного призначення, протезів, крім зубного протезування дорогоцінними металами та металокерамікою» від 21.05.18 р. № 736

На першому офіційному рентгенівському знімку, зробленому фізиком Вільгельмом Конрадом Рентгеном, була відображена рука його дружини з обручкою. Таким незвичайним чином воно увійшло в історію.

telegram ukr

 

 

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати