Земельний мораторій продовжили ще на рік
Рубрики

За фасадом галасливих політичних подій, які заполонили телеекрани, парламент тишком-нишком вирішив продовжити на 2018 рік мораторій на відчуження сільгоспземлі. Верховна Рада прийняла законопроект № 7350 «Про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель».

Свого часу читачі газети «Все про бухгалтерський облік» отримали детальну аналітику з приводу цієї заборони. У № 10 за 2016 р. на 44 сторінці ми розповіли вам, які землі належать до сільськогосподарських, як діє мораторій на їх відчуження та коли його можна оминути, а також вказали на негативні наслідки порушення мораторію.

А тепер же, завдяки ухваленому 7 грудня законопроекту, мораторій на купівлю-продаж та відчуження іншими способами земельних ділянок сільгосппризначення, а принагідно — ще й на внесення права на земельну частку (пай) до статутних капіталів господарських товариств збережеться щонайменше до 01.01.19 р. Примарні надії на те, що земельний мораторій не переживе 01.01.18 р., які висловлювали й численні експерти, і сільгосптоваровиробники, і консультанти нашої газети, не справдяться. Звісно, можна почекати, чи не накладе Президент вето на ухвалений парламентом законопроект, але більш вірогідно, що 2018 р. Україна проживе без вільного обігу ділянок сільгосппризначення.

До речі, який коефіцієнт індексації застосовують у 2017 році щодо земель сільгосппризначення, ішлося в додатку до газети «Все про бухгалтерський облік» № 36.

Єдине, що підсолоджує цю ситуацію: ухвалений законопроект доручає Кабміну до 01.07.18 р. розробити й внести на розгляд Верховної Ради України проект закону України про обіг земель сільськогосподарського призначення.

За повідомленням офіційного веб-сайту Верховної Ради України

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати