• Головна
  • Документи
  • Лист ДАБІ від 06.07.17 р. № 40-701-(90-9)/5733 "Щодо плати за видачу дозволу на виконання будівельних робіт та сертифіката"

Лист ДАБІ від 06.07.17 р. № 40-701-(90-9)/5733 "Щодо плати за видачу дозволу на виконання будівельних робіт та сертифіката"

ДЕРЖАВНА АРХІТЕКТУРНО-БУДІВЕЛЬНА ІНСПЕКЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 06.07.17 р. № 40-701-(90-9)/5733

Щодо плати за видачу дозволу на виконання будівельних робіт та сертифіката

Державна архітектурно-будівельна інспекція України в межах повноважень повідомляє.

Відповідно до статті 37 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" (далі - Закон), дозвіл на виконання будівельних робіт видається органами державного архітектурно-будівельного контролю на безоплатній основі протягом десяти робочих днів з дня реєстрації заяви.

Згідно із статтею 39 Закону, прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1), та об'єктів, будівництво яких здійснювалося на підставі будівельного паспорта, здійснюється шляхом реєстрації відповідним органом державного архітектурно-будівельного контролю на безоплатній основі поданої замовником декларації про готовність об'єкта до експлуатації протягом десяти робочих днів з дня реєстрації заяви.

Прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками, здійснюється на підставі акта готовності об'єкта до експлуатації шляхом видачі органами державного архітектурно-будівельного контролю сертифіката.

Порядок внесення плати за видачу сертифіката, який видається у разі прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта, та її розмір (далі - Порядок) визначено постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 № 461 "Питання прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів" (із змінами).

Так, зокрема, відповідно до пункту 3 Порядку розмір плати за видачу сертифіката становить для закінчених будівництвом об'єктів:

із середніми (СС2) наслідками - 4,6 прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

із значними (СС3) наслідками - 5,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Звертаємо увагу, що листи Держархбудінспекції не є нормативно-правовими актами, вони мають лише інформаційний характер і не встановлюють правових норм та діють до набрання чинності нормативно-правових актів, що змінюють відповідні правовідносини.

Перший заступник Голови

В. В. Філончук

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати