№ 10 за 29.01.16

№ 10 за 29.01.16
Номер 10
29.01.16

Попередні номери

 • № 9 за 27.01.16
  Номер 9
  26.01.16
 • № 8 за 25.01.16
  Номер 8
  22.01.16
 • № 7 за 22.01.16
  Номер 7
  22.01.16
 • № 6 за 20.01.16
  Номер 6
  19.01.16
 • № 5 за 18.01.16
  Номер 5
  15.01.16
 • № 4 за 13.01.16
  Номер 4
  12.01.16
 • № 3 за 12.01.16
  Номер 3
  11.01.16
 • № 2 за 06.01.16
  Номер 2
  05.01.16
Літературна сторінка

Поезія
Коли я йшов біля річок — холодний і байдужий,

С. 3
Автор: Є. Юхниця
Земельні відносини

Придбання юрособою земельної ділянки: відображаємо в обліку
— Документальне оформлення придбання земділянки
— Бухгалтерський облік придбання землі
— Податковий облік придбання землі в юрособи
— Купівля землі у фізособи: податкові наслідки

Земля все частіше стає об'єктом цивільно-правових угод — одні її продають, другі — купують, треті — обмінюють. Під час проведення кожної із цих операцій може виникнути безліч запитань. Адже унікальність земельних ресурсів як економічної категорії зумовлює специфіку обліку землі. Тож, розглянемо у цій консультації, як відобразиться в обліку операція щодо придбання земельної ділянки.
С. 4
Автор: А. Король

Продаж та міна земділянки: облік та оподаткування
— Продаж земділянки за гроші
— Обмін земділянками

У попередньому матеріалі ми розповіли про наслідки в обліку покупця придбання земельної ділянки. Цей матеріал присвятимо відображенню операцій із продажу та міни земділянки.
С. 10
Автор: Н. Волошина

ПДВ під час продажу та міни земельної ділянки

Продаж землі звільнено від ПДВ. Однак скористатися пільгою можна за певних умов. За яких саме — ми розповіли в матеріалі. А також повідали, на які ПДВшні наслідки слід чекати, укладаючи договір міни земділянки.
С. 13
Автор: Н. Волошина

Земділянка як внесок до статутного капіталу: обліково-податкові наслідки
— Правомірність внесення земділянки до СК
— Бухгалтерський облік в отримувача земділянки
— Бухгалтерський облік у підприємства-інвестора
— Податковий облік із податку на прибуток
— Податковий облік із ПДВ

Землю споконвіку вважали неоціненним скарбом. Не змінилося ставлення до неї і в сьогоденні. Але, як кажуть, на чужій землі не доробиш хліба. Тож, щоб земля для підприємства стала своєю, її потрібно придбати або, зокрема, отримати як внесок до статутного капіталу від власника (засновника, учасника). Про обліково-податкові наслідки такої операції в юрособи — отримувача земельної ділянки та юрособи-інвестора розповімо детальніше в нашій консультації.
С. 14
Автор: З. Куриляк

Купівля-продаж земельного паю: можливість, оформлення, облік

Коли йдеться про придбання земельного паю, то виглядає, що слід діяти за аналогією до придбання земельної ділянки. Однак поспішимо вас запевнити: як у документальному оформленні, так і в обліку існують певні розбіжності. Тож в цьому матеріалі ми витуманимо, як задокументувати та відобразити в обліку придбання земельного паю.
С. 18
Автор: М. Мальцева

Юрособа дарує ділянку фізособі: податки та облік

У цьому матеріалі ми розповіли, які обов'язкові платежі доведеться сплачувати підприємству в разі дарування земділянки фізособі.
С. 22
Автор: Т. Прощина

Фізособа дарує ділянку фізособі: хто, скільки й коли платить до бюджету

У цьому матеріалі з'ясуємо, які податкові наслідки матиме дарування земділянки однією фізособою іншій фізособі, зокрема, залежно від того, у якому статусі виступають дарувальник та обдаровуваний — звичайних фізосіб чи підприємців.
С. 24
Автор: Т. Прощина

Продаж приватизованої земділянки: чи будуть податок на доходи та військовий збір

У консультації ми розповіли про правила оподаткування виплат на користь фізособи за договором купівлі-продажу земельної ділянки, яку така фізособа свого часу одержала безоплатно (приватизувала).
С. 25
Автор: В. Нагорний

Договір оренди землі: особливості укладання
— Загальна характеристика договору оренди землі
— Форма договору оренди землі
— Істотні умови
— Об'єкт оренди
— Орендна плата
— Строк дії договору оренди
— Державна реєстрація права оренди
— Суборенда земельних ділянок

На сьогодні оренда один із найрозповсюдженіших способів передачі землі в володіння та користуваання. Питома вага орендованих земель в Україні чи не одна з найбільших у світі. Відносини між орендодавцями і орендарями потребують чіткого законодавчого врегулювання. Основним інструментом був і залишається договір оренди землі. Тому про його особливості та нюанси укладання ви дізнаєтесь з нашого матеріалу.
С. 26
Автор: О. Лавренова

Юрособа здає в оренду земділянку: як обліковувати витрати на оформлення договору оренди

У цій консультації ми розповіли, як відображати в обліку витрати на нотаріальне посвідчення договору оренди землі, якщо платив за такі послуги орендодавець.
С. 31
Автор: А. Гоменюк

Оренда землі у фізособи: оподаткування та облік виплат

Чимало українців управі похвалитися статусом власника земельної ділянки сільгосппризначення. Однак не кожен із них може або має бажання самостійно обробляти таку землю. Здавалося б, мораторій на продаж сільгоспземель загнав у кут їхніх власників. Однак це не так, адже тим дозволено передавати свої ділянки в користування юрособам та фізособам-підприємцям. Суб'єкти господарювання, своєю чергою, можуть використовувати ці ділянки для ведення товарного сільгоспвиробництва чи фермерського господарства, але без зміни цільового призначення. У сьогоднішній консультації ми розкажемо, як оподатковувати виплати фізособі за договором оренди землі.
С. 32
Автор: Я. Могульська

Як пролонгувати договір оренди землі
— Переважне право на укладення договору на новий строк
— Поновлення договору оренди

Буває, що орендарю так припадає до серця орендоване майно, що він докладає максимальних зусиль, аби продовжити строк оренди. Коли ж це стосується земельної ділянки, то й поготів. У консультації розповімо про способи продовження законного користування земельною ділянкою. А саме: переважне право на укладення договору оренди на новий строк та автоматичну пролонгацію.
С. 34
Автор: В. Вишиваний

У юрособи — орендаря землі з'явився правонаступник: що робити з договором
— Правонаступництво та оренда: точки перетину
— Статус оренди в разі реорганізації орендаря
— Що буде з орендою при перетворенні та перейменуванні орендаря

Договір можна порівняти з танцем: танцюють удвох, а позитивний результат залежить від злагодженості їх дій та взаєморозуміння. Але як часом виникає потреба змінити партнера для вальсу чи танго, так і в договірних відносинах може відбутися зміна однієї зі сторін. Наприклад, замість юрособи-орендаря на обрії з'являється її правонаступник. У цій консультації ми з'ясуємо, чи потрібно в такому разі переоформляти договір оренди земельної ділянки.
С. 36
Автор: М. Мальцева

Як платити за ділянку в разі смерті орендодавця

Підприємство орендує у фізосіб земельні ділянки, цільове призначення яких – товарне сільгоспвиробництво. Днями один з орендодавців помер, про що нам телефоном повідомив його син. Як підприємству-орендарю тепер учинити з орендною платою та відповідними податковими нарахуваннями? Відповідь — у нашій консультації.
С. 38
Автор: Я. Могульськ

Чи потрібно орендувати землю для тимчасових споруд

С. 40
Автор: О. Романов

Нестандартні способи використання права оренди землі

Із такими правочинами, як продаж земельної ділянки, її дарування або передача в оренду, знайомий майже кожен підприємець. Однак окрім вказаних стандартних способів поводження із землею, чинне законодавство передбачає також й інші, які використовують рідко через складність їх реалізації. Розглянемо, чи можливо на сьогодні законно відчужити на користь третьої особи, передати в заставу або внести до статутного капіталу право оренди землі і які це матиме наслідки.
С. 42
Автор: І. Гаврилов

Використання сільгоспземель: мораторій на відчуження
— Які землі належать до сільськогосподарських
— Мораторій на відчуження
— Коли мораторій не діє
— Наслідки порушення мораторію

Те, що Україна — житниця Європи, кожному українцю відомо змалечку. Такого становища досягнуто завдяки родючим ґрунтам та клопіткій праці. Відповідно, землі сількогосподарського призначення мають особливий статус та значення. Проте власники деяких сільгоспземель тимчасово не можуть ними розпоряджатися, адже накладено мораторій на їх відчуження. У консультації ми детальніше розповімо про мораторій на відчуження сільгоспземель.
С. 44
Автор: В. Вишиваний

Аби лан колосився: землі фермерського господарства
— Калейдоскоп ділянок: земля, яку використовують у діяльності ФГ
— Реальний шанс: надання громадянами ділянок для ведення ФГ
— Своє не своє: земля, передана ФГ його членами
— Використання земель ФГ: з'ясовуємо специфіку
— З поклоном до служителів Феміди: судовий захист інтересів ФГ

Визначення фермерського господарства, наведене в ч. 1 ст. 1 Закону про ФГ, недвозначно говорить: створення такої юрособи неможливе без наявності земельних ділянок, наданих її членам для ведення ФГ відповідно до закону. Тож, розпочинаючи створювати відповідне господарство, без належного з'ясування правового статусу не обійтися. Та й згодом виникає чимало запитань щодо ділянок, якими ФГ користується у своїй діяльності. Спробуємо відшукати відповіді в нашій консультації.
С. 48
Автор: Б. Свіржський

Сервітут, емфітевзис, суперфіцій: проводимо в обліку
— Правові засади земельного сервітуту, емфітевзису й суперфіцію, що впливають на облік
— Земельний сервітут, емфітевзис і суперфіцій — нематактив?
— Плата за земельний сервітут — витрати операційної діяльності
— Чи треба визнавати дохід, якщо земельний сервітут безоплатний
— Чи обов'язково підписувати періодичні акти виконання договору земельного сервітуту
— Чи виникають податкові різниці за операціями і

У консультації ми розповіли про бухоблік таких інструментів речового права, як сервітут, суперфіцій та емфітевзис. Як правило, пов'язані з ними операції виявлять себе в обліку як витрати операційної діяльності. Одначе подекуди можуть бути й нематеріальним активом.
С. 52
Автор: О. Коваленко

Земельний сервітут: які виплати обкладають ПДВ

У консультації описано ПДВшні наслідки встановлення земельного сервітуту, у тому числі на безоплатній основі.
С. 56
Автор: О. Коваленко

Плата за землю: розрахунок, правила заповнення декларації для власників та орендарів

Виконання платниками їх обов'язків щодо будь-якого податку стоїть на трьох китах: нарахування, декларування та сплата. Відмінності вже у деталях — базі оподаткування, ставці, порядкові заповнення звітності тощо. У цій консультації ми дамо алгоритм для юросіб — платників земельного податку щодо його розрахунку та заповнення відповідної звітності.
С. 58
Автор: Я. Могульська

Продали будівлю на орендованій комунальній ділянці: хто платить за землю

Якщо підприємство хоче придбати будівлю, розташовану на орендованій комунальній чи державній ділянці, слід заздалегідь установити: хто й з якого моменту платитиме земподаток за цю ділянку після продажу будівлі? Відповідь дасть наша консультація.
С. 60
Автор: А. Король

Плата за землю: як відобразити в обліку

Підприємство, що планує працювати із землею, може як мати ділянку у власності, так й узяти в оренду ще кілька земділянок державної комунальної власності. У нашій консультації ми підкажемо, як відображати в обліку нарахування плати за землю за власні та орендовані землі.
С. 62
Автор: А. Гоменюк

Список використаних нормативно-правових актів

С. 63

Фізособа продає ділянку іншій фізособі: податкові наслідки
dodatok.vobu.com.ua

У цій консультації ми детально розповіли про те, які й у кого можуть виникнути зобов'язання перед бюджетом за операцією купівлі-продажу земельної ділянки.
С. http://www.vobu.com.ua/ukr/dodatok/content/290

Угода про передачу права власності на земельну ділянку. Зразок
dodatok.vobu.com.ua

С. http://www.vobu.com.ua/ukr/dodatok/content/290

Сплата земельного податку бюджетною установою: незавершений роман
dodatok.vobu.com.ua

С. http://www.vobu.com.ua/ukr/dodatok/content/290

Leave a comment

You are commenting as guest.

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати