№ 104 за 13.11.17

№ 104 за 13.11.17
Номер 104
13.11.17

Попередні номери

 • № 103 за 08.11.17
  Номер 103
  08.11.17
 • № 102 за 06.11.17
  Номер 102
  06.11.17
 • № 101 за 01.11.17
  Номер 101
  01.11.17
 • № 100 за 30.10.17
  Номер 100
  30.10.17
 • № 99 за 27.10.17
  Номер 99
  27.10.17
 • № 98 за 25.10.17
  Номер 98
  25.10.17
 • № 97 за 23.10.17
  Номер 97
  23.10.17
 • № 96 за 20.10.17
  Номер 96
  20.10.17
податок на прибуток

Чи можна обирати країну оподаткування для сплати податку на репатріацію

Під час виплати нерезидентам-юрособам доходів з джерел походження з України потрібно утримувати податок з таких доходів. Звільнення можуть принести норми Конвенції про уникнення подвійного оподаткування (звісно при виконанні певних умов). Та в міжнародних договорах трапляється бачити щодо деяких доходів (скажімо, роялті, процентів, дивіденди) словосполучення "може оподатковуватися". Чи дійсно в такому разі можна обирати де оподатковуватиметься такий дохід — в України чи країні нерезидента? От і розберемся у цьому питанні, підкріпивши слова судовою практикою.
С. 4
Автор: Г. Морозовська
тема номера: річна інвентаризація

Інвентаризація на підприємстві: головні правила проведення

Важливість інвентаризації складно переоцінити. Адже ця процедура дозволяє вчасно виявити факти нестач цінностей, якими володіє суб'єкт господарювання. Тим самим інвентаризація сприяє збереженню активів, а отже, впливає на успішність бізнесу. У цій статті ми висвітлимо головні моменти, пов'язані з проведенням "інвентаризаційної" процедури.
С. 10
Автор: В. Карпова

Інвентаризаційна комісія: створюємо та наділяємо функціями

Як не крути, інвентаризації наприкінці року не уникнути. І, звісно, одразу постає питання про те, хто цим опікуватиметься, тобто про групу осіб, які фактично проводитимуть інвентаризацію. Це, звичайно, у першу чергу працівники підприємства. Про те, кого залучають до роботи в інвентаризаційній комісії, її склад і функції йтиметься в цій статті.
С. 14
Автор: Н. Алпатова

Не затверджено склад інвентаризаційної комісії: як бути

У консультації опубліковано відповідь на таке запитання: "Склад інвентаризаційної комісії не затверджено керівником (наказу немає). Що робити в цьому випадку?".
С. 17
Автор: Н. Алпатова

Чи можлива інвентаризація без матеріально відповідальної особи

У консультації опублікована відповідь на таке запитання: "На підприємстві проводиться інвентаризація. Чи можна її проводити за відсутності матеріально відповідальної особи, наприклад, через звільнення, відпустку чи хворобу?"
С. 18
Автор: Н. Алпатова

Неприсутній один із членів інвентаризаційної комісії: чи можлива інвентаризація

У консультації опубліковано відповідь на таке запитання: "Чи загрожує інвентаризації відсутність хоча б одного із членів інвентаризаційної комісії (через хворобу або у зв'язку з відрядженням?".
С. 19
Автор: Н. Алпатова

Чи потрібно до складу інвентаризаційної комісії включати сторонніх осіб

С. 19
Автор: Н. Алпатова

Інвентаризація при одному директорові: як провести

С. 20
Автор: Н. Алпатова

Звільнився голова інвентаризаційної комісії: як бути з інвентаризацією

У консультації опубліковано відповідь на таке запитання: "Голова інвентаризаційної комісії звільнився під час інвентаризації. У зв'язку з цим виникли запитання: хто підпише інвентаризаційні документи, чи потрібно починати проводити інвентаризацію з нуля?"
С. 21
Автор: Н. Алпатова

Як інвентаризувати основні засоби та відобразити наслідки

У статті розглянемо, які об'єкти треба перевірити в рамках інвентаризації основних засобів, якими документами слід оформити інвентаризацію та її підсумки, які відомості звірити та як провести в обліку результати інвентаризації.
С. 22
Автор: Д. Петрига

Інвентаризаційний опис основних засобів (до матеріалу на стор. 22)

С. dodatok.vobu.ua

Звіряльна відомість результатів інвентаризації основних засобів (до матеріалу на стор. 22)

С. http://dodatok.vobu.ua
Автор: dodatok.vobu.ua

Інвентаризація нематеріальних активів: нюанси проведення та оформлення

Здається, неможливо сьогодні знайти підприємство, яке б не послуговувалося ліцензіями, торговими марками, корисними моделями або бодай одним зі згаданих нематеріальних активів (НА). І навіть той факт, що вони мають абстрактну форму та їх неможливо виміряти, не перешкоджає їх ідентифікації та визнанню. Отож вони нарівні з іншими активами підприємства підлягають інвентаризація. Тому сьогодні ми розповімо про порядок проведення інвентаризації НА та відображення її результатів в обліку.
С. 27
Автор: А. Алєксєєнко

Приклад заповнення Інвентаризаційного опису нематеріальних активів (до матеріалу на стор. 27)

С. http://dodatok.vobu.ua
Автор: dodatok.vobu.ua

Інвентаризація запасів: занурюємося в розрахунки

Сировина, будматеріали, МШП, пальне, запчастини, тара, напівфабрикати, готова продукція… Ці запаси і не тільки підприємство має перелічити під час інвентаризації. І що більше підприємство, то більший обсяг роботи в інвентаризаційної комісії. Адже їй потрібно визначити фактичну кількість запасів в умовах постійного їх переміщення зі складу. А після цього — задокументувати всі результати та відобразити їх в обліку. Отже, з'ясуймо, що й за чим варто робити під час інвентаризації запасів.
С. 29
Автор: А. Славінська

Приклад заповнення інвентаризаційного опису запасів (до матеріалу на стор. 29)

С. dodatok.vobu.ua

Інвентаризація грошових коштів: перевірка у касі та на поточних рахунках

Як відомо, грошові кошти підприємства можуть знаходитися в готівковій або ж безготівковій формі. Звісно, найелементарніше — це перевірити кошти в касі. А от з другою, безготівковою категорією, треба піднапружитися. Та не забігаємо наперед, а докладно розберімося з інвентаризацією грошових коштів та її документальним оформленням.
С. 34
Автор: Т. Нижник

Інвентаризація кредиторської та дебіторської заборгованості: звіряємо розрахунки

Інвентаризація розрахунків покликана узгодити між контрагентами правильність сум, вказаних на облікових рахунках відповідної дебіторської та кредиторської заборгованості. У цьому матеріалі ознайомимо вас із особливостями цієї процедури.
С. 37
Автор: А. Юлін

Приклад заповнення інвентаризаційного опису незавершеного виробництва (до матеріалу на стор. 37)

С. dodatok.vobu.ua

Приклад заповнення інвентаризаційного опису незавершених капінвестицій (до матеріалу на стор. 37)

С. dodatok.vobu.ua

Приклад заповнення акта звіряння розрахунків (до матеріалу на стор. 37)

С. dodatok.vobu.ua

Інвентаризація резервів і забезпечень: облік і документування

Із консультації ви довідаєтеся про особливості річної інвентаризації резервів і забезпечень.
С. 40
Автор: О. Коваленко

Інвентаризація витрат і доходів майбутніх періодів: що, де, коли перевіряти

Правильність і достовірність розкриття облікової інформації з відображення витрат і доходів майбутніх періодів мають належно перевірятися. "Що саме має перевірити інвентаризаційна комісія?", "Як правильно оформити результати перевірки?" — відповіді на ці та інші запитання знайдете в цьому матеріалі.
С. 43
Автор: К. Огудалова

Акт інвентаризації витрат майбутніх періодів (до матеріалу на стор. 43)

С. dodatok.vobu.ua

Як провести інвентаризацію незавершеного виробництва та незавершених капінвестицій

У цьому матеріалі ми розповімо про те, як провести інвентаризацію незавершеного виробництва та незавершених капінвестицій; як документально оформити наслідки цієї процедури, а також яким чином відобразити їх у бухобліку.
С. 45
Автор: А. Юлін

Надлишки ТМЦ під час інвентаризації: облікові та податкові наслідки в єдинника

Юрособи-єдинники, які ведуть облік за спрощеним Планом рахунків, запитують: як правильно оформити в бухобліку виявлені під час інвентаризації надлишки й чи потрібно з їх вартості сплатити єдиний податок? Відповідь на це запитання — в консультації.
С. 49
Автор: А. Хусід

Чи зобов'язаний приватний підприємець проводити інвентаризацію

С. 50
Автор: А. Хусід

Позабалансові активи: чи поширюється на них обов'язкова інвентаризація

Наше підприємство орендує основні засоби, а також має матеріали, прийняті на відповідальне зберігання. Всі ці активи ми обліковуємо на позабалансових рахунках. Підкажіть, будь ласка, чи обов'язкова інвентаризація цих активів? Якщо так, то яка процедура її проведення?
С. 51
Автор: А. Алєксєєнко

Приклад заповнення Інвентаризаційного опису матеріальних цінностей, прийнятих на відповідальне зберігання (до матеріалу на стор. 51)

С. dodatok.vobu.ua

Час збирати каміння: що загрожує за ухилення від інвентаризації чи недбале її проведення

Аби будувати наполеонівські плани завоювання глобального, регіонального чи місцевого ринку, суб'єкт господарювання повинен володіти достовірною інформацією про свої активи та зобов'язання. Звісно, такі амбіції природно не притаманні бюджетним установам, але ці відомості їм також необхідні, щоб успішно досягати своїх цілей та бачити реальний майновий стан на конкретну дату. Указану інформацію отримують унаслідок інвентаризації. Але хіба бракує недбалих або ледачих працівників, чи відсутній ризик забути про інвентаризацію у плетиві рутинних бізнес-справ? У консультації ми розповімо про те, чи існують негативні наслідки не проведення інвентаризації, порушення правил та строків її проведення тощо.
С. 53
Автор: В. Вишиваний
будівництво

Держаудитслужба зобов'язала підрядника частково повернути оплату: чи коригувати ПДВ

Після перевірки Держаудитслужби нам зменшили вартість виконаних робіт на 16000 грн. Оплату ми отримали за рахунок бюджетних коштів (замовник — неплатник ПДВ). Будівництво відбувалося в 2016 р. Зараз ми кошти повернули, але безпосередньо в бюджет, а не замовнику. Чи можна наразі зменшити ПДВ на суму відшкодованої вартості будівельних робіт?
С. 59
Автор: Д. Петрига
послуги

Відкрили фірму побутових послуг: обираємо форму співпраці з майстрами

У багатьох підприємств, які вирішили присвятити себе наданню побутових послуг, виникає запитання: як краще і вигідніше оформлювати свої відносини з майстрами-виконавцями? Відповідь на нього ми надали в консультації.
С. 60
Автор: А. Хусід
контролюючі органи

Податкова перевірка в разі ліквідації: коли чекати візиту контролерів

Який орган та в якому порядку повинен проводити документальну позапланову перевірку, якщо розпочато процедуру припинення юрособи? Відповідь — у нашій консультації.
С. 62
Автор: Б. Свіржський

Повідомлення-рішення в електронному кабінеті: що робити підприємству

В електронний кабінет платника податків податківці направили податкове повідомлення-рішення. Паперовий примірник такого акта підприємству не надали. Що слід робити підприємству в цій ситуації? Чи можна оскаржити податкове повідомлення-рішення, направлене в електронній формі? Відповіді — у нашій консультації.
С. 63
Автор: Б. Свіржський
лІТЕРАТУРНА СТОРІНКА

Поезія
"Дали́ безперевірочну саакашвільну волю..."

С. 64
Автор: Є. Юхниця
тема номера: річна інвентаризація

Результати інвентаризації в бухобліку бюджетників: відображаємо за новими правилами
— Врегулювання інвентаризаційних різниць
— Оприбутковуємо лишки після інвентаризації
— Бухоблік виявлених під час інвентаризації нестач

С. dodatok.vobu.ua
Автор: С. Лістрова

Особливості агроінвентаризації: перевіряємо рослини й тварин, відображаємо результати
— Коли проводити сільгоспінвентаризацію
— Інвентаризація тварин
— Інвентаризація рослин
— Облік результатів агроінвентаризації

С. dodatok.vobu.ua
Автор: Н. Волошина

Акт про результати інвентаризації наявних коштів

С. dodatok.vobu.ua

Інвентаризаційний опис безготівкових коштів

С. dodatok.vobu.ua

ІПК від 06.11.17 р. № 2524/6/99-99-15-03-02-15/ІПК "Щодо обкладення ПДВ операцій з ліквідації (списання) товарно-матеріальних цінностей і готової продукції"

С. dodatok.vobu.ua
новини законодавства

Огляд законодавства

С. dodatok.vobu.ua
територія ЗІр

Консультує ДФСУ

С. dodatok.vobu.ua
літературна сторінка

"На свете нет коварнее желаний в женской мести..."

С. dodatok.vobu.ua
Автор: Є. Юхниця

Leave a comment

You are commenting as guest.

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати