№ 15 за 16.02.18

№ 15 за 16.02.18
Номер 15
16.02.18

Попередні номери

 • № 14 за 14.02.18
  Номер 14
  14.02.18
 • № 13 за 12.02.18
  Номер 13
  12.02.18
 • № 12 за 07.02.18
  Номер 12
  07.02.18
 • № 11 за 05.02.18
  Номер 11
  05.02.18
 • № 9-10 за 31.01.18
  Номер 9-10
  31.01.18
 • № 8 за 29.01.18
  Номер 8
  29.01.18
 • № 7 за 24.01.18
  Номер 7
  24.01.18
 • № 6 за 22.01.18
  Номер 6
  22.01.18
Головний на підприємстві

Шапка Мономаха, або якими правами засновники можуть наділити директора
— Повноваження керівника в нормативці
— Ключові повноваження директора
— Обмеження директорів акціонерок і держпідприємств
— Імовірні повноваження директора

Хочеш зробити щось добре — зроби це сам. Ця банальна істина не завжди спрацьовує у питаннях управління бізнесом. Поширена ситуація, коли директором стає один з засновників. Утім трапляється, що учасники товариства не мають часу чи достатньої компетенції на керування бізнесом. Тож треба саджати у владне крісло сторонню людину. З керівниками державних і комунальних підприємств простіше — коло їх обов'язків регламентує юрма нормативних актів. А як бути з підприємством приватної форми власності? Адже від вдалого окреслення повноважень керівника залежать і успішність діяльності фірми, й розмір дивідендів її засновників. Навіть коли директором стає хтось з останніх — без прописування повноважень не обійтися. Оскільки законодавство чітко їх не окреслює — ми знайдемо вірні відповіді. Читайте прямо зараз.
С. 4
Автор: Б. Свіржський

Чи може власник керувати фірмою без призначення на посаду і без зарплати
— Охочі керувати своєю фірмою? Посада директора чекає на вас
— Альтруїзм у бізнесі: чи може засновник-директор працювати безоплатно

Не дивина, коли засновник компанії одночасно виступає в ролі її керівника. І це не завжди продиктовано непомірним прагненням контролювати щоденну боротьбу підприємства за прибуток. Іноді засновник у такий спосіб реалізує кредо "копійка гривню береже". Ще більша оптимізація можлива, якщо роздобути "безкоштовного" директора. Оскільки на таку роль претендує сам засновник юрособи, то, здавалося б, утілення цього плану в життя не призведе до жодних труднощів. У консультації ми спробуємо реально оцінити шанси засновника безоплатно виконувати повноваження директора.
С. 7
Автор: В. Вишиваний

Директор без зарплати: що загрожує роботодавцю та як мінімізувати витрати

У консультації ми з'ясували, яка відповідальність загрожує роботодавцеві, який вирішить не оформляти директора, або якщо директор виконуватиме роботу на безоплатній основі. Крім того ви дізнаєтеся, як у законний спосіб зменшити витрати на оплату праці директора.
С. 11
Автор: В. Нагорний

Приймаємо директора на роботу правильно

Із консультації ви дізнаєтеся, які документи оформлюють під час прийняття директора на роботу та у який строк потрібно повідомити орган ДФС про прийняття на роботу директора новоствореного підприємства.
С. 12
Автор: В. Циганенко

Чи потрібен штатний розпис, якщо на підприємстві лише директор

В ОСББ лише один працівник — голова правління. У цьому матеріалі ми з'ясували, чи обов'язково за таких обставин затверджувати штатний розпис та чи можуть оштрафувати, якщо його немає.
С. 14
Автор: Т. Прощина

Ненормований робочий день для директора: навіщо потрібен і як запровадити
— У чому суть ненормованого робочого дня
— Як документально встановити ненормований день
— Працезарплатні наслідки ненормованого дня

Робота директора — один із яскравих прикладів, коли можна і доцільно використовувати ненормований робочий день. В цій консультації ми докладно пояснили: в чому суть режиму ненормованого робочого дня, навіщо до нього вдаватися, як його запровадити та які наслідки має ненормованість для директора та підприємства.
С. 15
Автор: Т. Прощина

Чи потрібна директору посадова інструкція

Чи обов'язково складати посадову інструкцію для директора? Якщо так, то якою вона має бути? Відповідь — у цій консультації.
С. 17
Автор: О. Брусницина

Посадова інструкція директора підприємства. Зразок (до матеріалу на стор. 17)

С. dodatok.vobu.ua

Директор у відрядженні: як оформити службову поїздку
— Скеровуємо у відрядження директора
— Видаємо наказ про відрядження директора

У всіх на вустах загальновживана теза: споживач завжди правий! Так, ми знаємо, що законодавство не дозволяє обмежувати споживача у його праві розрахуватися банківською платіжною картою. Та чи усі суб'єкти господарювання зобов'язані мати в своєму арсеналі це чудо-техніки — платіжний термінал? Які є винятки з правил? Як ці норми втілюють на практиці? Які санкції очікують порушника? Про все це й поговоримо!
С. 18
Автор: Т. Нижник

Тягар клейнодів: коли та як директора притягують до адміністративної відповідальності
— Хто крайній: адмінвідповідальність директора чи головбуха
— Строк для притягнення до адмінвідповідальності
— Не винен я, або Коли директор може уникнути відповідальності
— Основні правила оформлення адмінпротоколу

Управління підприємством і персоналом — справжня наука або навіть мистецтво. Часто саме директору доводиться розплачуватися за порушення, допущені під час діяльності фірми. У консультації ми детально розповімо про адміністративну відповідальність, що загрожує директору підприємства.
С. 20
Автор: В. Вишиваний

За які порушення директору найчастіше загрожує адмінвідповідальність (до матеріалу на стор. 20)

С. dodatok.vobu.ua

Заступники директора: посади, повноваження, відповідальність
— Запровадження посади заступника керівника
— Повноваження заступників директора підприємства
— Заступники директора за напрямами діяльності
— Відповідальність заступника директора

Заступники директора здійснюють у межах своїх повноважень оперативне керівництво підприємством та/або його підрозділами. Як і директор юрособи, його заступники в межах, окреслених установчими і розпорядчими документами підприємства, їх посадовими інструкціями. "Зами" також є офіційними представниками підприємства — представляють його інтереси в органах влади, а також у взаєминах з юр- та фізособами. Однак варто бути уважним як при встановленні відповідних посад із закріпленням їх у штатному розписі, так і при визначенні кола їх компетенції. Чому? Ретельне роз'яснення  в нашій консультації.
С. 24
Автор: А. Король

Посадова інструкція заступника директора підприємства. Зразок (до матеріалу на стор. 24)

С. dodatok.vobu.ua

Як директору забезпечити навчання з охорони праці

Чинне законодавство вимагає обов'язково проводити навчання працівників з охорони праці. Нехтування цими вимогами може призвести до накладення штрафів як на підприємство, так і на його керівника. Тож директорові варто потурбуватися про те, щоб знання працівників у цій сфері були відповідними. Як організувати, з якою періодичністю проводити навчання з охорони праці та які податкові наслідки воно матиме — у цій консультації.
С. 43
Автор: О. Брусницина

Бухгалтер у декрет — покладаємо обов'язки на директора

На підприємстві працевлаштовані лише директор і бухгалтер. Бухгалтер у березні піде в декретну відпустку. З консультації ви дізнаєтеся, які є варіанти для директора щодо організації ведення бухобліку і, зокрема, як на період декрету бухгалтера покласти функції бухгалтера на директора.
С. 45
Автор: В. Нагорний

Алгоритм самозахисту: практичні поради директору на випадок перевірки
— Готуємося до перевірки заздалегідь
— Допуск контролерів до перевірки
— Між допуском та безпосередньою перевіркою
— Як поводитися під час перевірки
— Оформлення результатів перевірок

Господарська діяльність вітчизняних підприємств складно уявити без взаємодії з контролюючими органами, а особливо — без перевірок. У цій статті є перелік обов'язкових і неписаних порад щодо поведінки в разі візиту контролерів. Знання директором цих порад — запорука як душевного спокою, так і успішного відстоювання законних інтересів підприємства. Про перевіряючих, перевірки та самозахист — читайте зараз у цій консультації.
С. 46
Автор: Б. Свіржський

Сімейна справа: як підприємству укласти ЦПД зі своїм директором

Чи може підприємство укласти цивільно-правовий договір з власним директором? Відповідь — у нашій консультації.
С. 50
Автор: Б. Свіржський

Зміна керівника підприємства: які кроки треба зробити
— Слово за роботодавцем: звільнення та призначення на посаду
— Державна реєстрація зміни керівника
— Оформлення сертифіката ЕЦП
— Оновлення зразків підписів у банку
— Актуалізація даних про керівника під час отримання ліцензії
— Приймання-передача документів

Директор підприємства, здебільшого, той самий найманий працівник, як і його підлеглі. Проте на відміну від них рівень його функціоналу та відповідальності на порядок вище. Звідси випливають усілякі нюанси, пов'язані з призначенням першої посадової особи підприємства. Про те, які кроки доведеться зробити у разі настання такої події на підприємстві приватної форми власності, читайте на сторінках газети "Все про бухгалтерський облік".
С. 52
Автор: Г. Сазонов

Директора змінено: чи діють видані ним довіреності

На підприємстві планують змінити директора. Чи вважати чинними довіреності, видані за підписом попереднього керівника? Якщо так, то як їх скасувати? Відповідь — у нашій консультації.
С. 56
Автор: Б. Свіржський

"Основний" директор <-> директор-сумісник: про важливе для кадровика та бухгалтера

У консультації розглянуто ситуацію, коли на підприємстві директор оформлений, як основний працівник. Ця сама людина очолює ще одне підприємство, але за сумісництвом. Справи на першому йдуть не дуже. Тож задля економії хочуть перевести директора на роботу на умовах неповного робочого часу, адже діяльності на фірмі майже немає. І аби заощадити на податках, одночасно перевести директора на першому підприємстві на роботу за сумісництвом, а на другому, відповідно, зробити основним працівником. Ми розповіли, які накази треба видати та що записати в трудовій книжці директора на обох підприємствах, а також про те, на які нюанси звернути увагу під час переоформлення.
С. 57
Автор: В. Нагорний

Корпоративна картка в руках директора: раціональне використання
— Що таке корпоративна картка та як її отримати в банку
— На що заборонено та дозволено використовувати гроші з корпоративної картки
— Як видати КЕПЗ директору та контролювати її використання

Корпоративна банківська картка — ефективний бізнес-інструмент. Найчастіше, держателем картки є директор. Та він повинен чітко розмежовувати власні кошти та гроші фірми. Крім того, існує ціла низка правил, виконуючи які, директор не порушить чинного законодавства щодо використання карток. Ми залюбки допоможемо уникнути всіх підводних каменів.
С. 60
Автор: Т. Нижник

Директор витратив власні кошти на госппотреби: як повернути кровні

С. 62
Автор: Т. Нижник

Список використаних нормативно-правових актів

С. 63
літературна сторінка

Поезія
"Бажай..."

С. 64
Автор: Є. Юхниця
вставка. асистент бухгалтера

Серія "Як правильно читати договір"
Договір транспортного експедирування

С. 25-40
Головний на підприємстві

Коли з директором укладають контракт

С. dodatok.vobu.ua
Автор: А. Король

Контракт із директором товариства з обмеженою відповідальністю. Зразок

С. dodatok.vobu.ua

Директор іде у відпустку: оформлюємо заміну незамінного

С. dodatok.vobu.ua
Автор: Т. Прощина

Директора змінили, а держреєстратора не повідомили: можливі наслідки

С. dodatok.vobu.ua
Автор: В. Сова

Підприємство сплатило адмінштраф за директора: податкові наслідки

С. dodatok.vobu.ua
Автор: Т. Прощина

Представницькі витрати для ділових зустрічей: чи буде податок на доходи та військовий збір

С. dodatok.vobu.ua
Автор: Т. Прощина

Чи можна звільнити директора, якщо підприємство не веде діяльності

С. dodatok.vobu.ua
Автор: О. Брусницина

Leave a comment

You are commenting as guest.

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати