№ 59-60 за 26.06.19

№ 59-60 за 26.06.19
Номер 59-60
26.06.19

Попередні номери

 • № 58 за 24.06.19
  Номер 58
  24.06.19
 • № 57 за 21.06.19
  Номер 57
  21.06.19
 • № 56 за 19.06.19
  Номер 56
  19.06.19
 • № 55 за 14.06.19
  Номер 55
  14.06.19
 • № 54 за 12.06.19
  12.06.19
 • № 53 за 10.06.19
  Номер 53
  07.06.19
 • № 52 за 05.06.19
  Номер 52
  05.06.19
 • № 51 за 03.06.19
  Номер 51
  03.06.19
альтернативна енергетика

Сонячна електростанція: бухгалтерський і податковий облік
— Що таке СЕС
— Класифікація СЕС
— СЕС у бухгалтерському обліку
— СЕС у податковому обліку

З підвищенням тарифів на електроенергію популярність сонячної енергетики в Україні зростає. Адже енергія сонця дозволяє суб'єктам господарювання не тільки заощадити на тарифах, а й заробити за рахунок продажу зайвої енергії за дорогим "зеленим" тарифом. Водночас первісні вкладення в цей бізнес доволі суттєві, позаяк установлення сонячної електростанції (СЕС) обходиться в копієчку. Із нашої статті ви дізнаєтеся про те, як відобразити в обліку такі операції.
С. 4
Автор: В. Карпова
експедирування, транспорт, логістика

Перевезення, експедирування, логістика: хто й коли нараховує ПДВ
— Коли в перевізника, експедитора, логіста виникає об'єкт для ПДВ
— Як визначити місце постачання послуг

У сфері транспортних послуг (перевезень, експедирування та логістики) правила обкладення ПДВ залежать від багатьох чинників. Як надійний путівник ми виклали ці правила в максимально доступній схематичній формі.
С. 9
Автор: О. Коваленко
юридична консультація

Водій збив людину на службовому авто: наслідки для шофера і підприємства (Частина 2)
— А потерпілі хто?
— Характер завданої шкоди
— У якій сумі можна стягнути моральну шкоду
— Що таке цивільний позов у кримінальному провадженні
— Роботодавець відповідає за дії свого водія
— Розбираємося із працівником

Втрата близької людини в ДТП — це серйозна душевна травма, згоїни від якої залишаються на все життя. Тому здебільшого родичі загиблого висувають до "водія-вбивці" вимоги про компенсацію моральної шкоди. Більше про це, а також про те, на чиїх плечах лежить обов'язок відшкодувати моральну шкоду, читайте в нашій консультації.
С. 13
Автор: С. Александров
Нормативні документи

Зміни, що вносяться до постанови Кабінету Міністрів України від 31.01.07 р. № 70, затверджені постановою КМУ від 05.06.19 р. № 466

С. 15

Порядок зарахування кількості робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю до виконання нормативу таких робочих місць, визначеного статтею 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні" (у редакції постанови КМУ від 05.06.19 р. № 466)

С. 15

Як можна виконати норматив із працевлаштування інвалідів без фактичного працевлаштування (Коментар до постанови КМУ від 05.06.19 р. № 466)

С. 16
Автор: В. Нагорний

Порядок проведення перевірки підприємств, установ, організацій та фізичних осіб, що використовують найману працю (у редакції постанови КМУ від 05.06.19 р. № 466)

С. 17

Як перевірятимуть виконання нормативу з працевлаштування осіб з інвалідністю (Коментар до постанови КМУ від 05.06.19 р. № 466)

С. 29
Автор: В. Нагорний

ІПК ГУ ДФС у Харкiвськiй областi від 16.05.19 р. № 2193/ІПК/20-40-13-02-11 "Щодо оподаткування вартості відвідування працівниками приміщень для занять спортом"

С. 30

Безкоштовний тренажерний зал для працівників: чи платити ПДФО

С. 31
Автор: О. Брусницина

Мінус 170 указів: що приніс українцям червневий указопад (Коментар до Указів Президента України від 20.06.19 р. №№ 416/2019, 418/2019, 419/2019)

Загалом трьома коментованими Указами новий Президент України скасував 170 указів своїх попередників. Деякі з них вже давно не діяли (хоча й залишалися чинними). Описувати абсолютно всі скасовані документи — невдячна справа. Але про найважливіші з них ви зараз дізнаєтеся.
С. 33
Автор: О. Башинський
все про кадровий облік

Випуск 3
Обробка персональних даних працівників підприємства: відповідальний підхід
— Персональні дані працівників: види інформації та підстави обробки
— Засоби захисту персональних даних працівників
— Відповідальність за порушення

Відтоді як сферу захисту персональних даних почав регулювати окремий Закон, ажіотаж навколо неї, особливо в контексті трудових правовідносин, помітно вщух. Насамперед через вправні зміни до цього Закону, які значно спростили життя робото­давцям. Але тема персональних даних — надто чутлива матерія, щоб дивитися на неї крізь пальці. Оскільки більшість таких даних, з якими стикається підприємство, є конфіденційними, то недбале ставлення до них може мати юридичні наслідки. Ба більше, людина може доволі ревно ставитися до їх захисту, адже це певною мірою торкається приватності та впливає на її безпеку.
С. 22
Автор: Г. Сазонов

Положення про конфіденційну інформацію
(до матеріалу на стор. 22)

С. dodatok.vobu.ua

Згода на збір і обробку персональних даних
(до матеріалу на стор. 22)

С. dodatok.vobu.ua

Захист конфіденційної інформації: як задокументувати
— Конфіденційна інформація: що говорить законодавство
— Інструменти захисту інформації
— Відповідальність за розголос конфіденційної інформації

Коли працівники ненароком чи умисно розголошують важливу інформацію, це може завдати куди болючішого удару, аніж якби виносили добро в кишенях. Головним вартовим для інформації має послужити серйозний внутрішній документ, що поставить для співробітників суворі рамки щодо роботи з інформацією. У цій статті ми розберемося, як захист інформації закріпити документально та до якої відповідальності можна притягти працівників у разі розголосу.
С. 26
Автор: О. Власенко

Повідомлення суб'єкта персональних даних про його права
(до матеріалу на стор. 26)

С. dodatok.vobu.ua
сільське господарство

Стягнення збитків у зв'язку зі знищенням посівів або самовільним захопленням землі
— За захистом — до суду
— Рахуємо прямі збитки
— Упущена вигода

Трапляється, власник земельної ділянки передає сільгосппідприємству в користування землю на тривалий термін. Але надалі він вирішує самостійно обробляти землю та щось там сіяти. Незважаючи на висаджене аграрним товариством, власник земельної ділянки повторно переорює поля та висаджує свою сільськогосподарську культуру на землі, яку було передано в оренду. Іноді до таких протиправних дій вдаються особи, які не визнають договорів оренди аграрного підприємства та вважають, що саме вони мають право корис­туватися землею на підставі якихось інших договорів оренди, що фактично є аграрним рейдерством. Розглянемо варіанти захисту в таких ситуаціях.
С. 35
Автор: А. Середа
основні засоби

ОЗ повністю замортизовані й продовжують працювати: практичні поради щодо бухобліку

На практиці частенько трапляються випадки, коли об'єкт (об'єкти) основних засобів повністю замортизовані, але продовжують експлуатуватися, приносячи економічні вигоди підприємству. У зв'язку з цим постає питання: що можна зробити, коли об'єкт основних засобів (далі — ОЗ) досяг свого граничного строку використання й повністю замортизований? Відповідь ви знайдете в консультації.
С. 39
Автор: Г. Кірейцев
торгівля

Знижки та дисконтні програми в аптеці: облік та оподаткування
— Дисконтні програми: визначаємось із термінами
— Як запровадити програму лояльності в аптеці
— Облік дисконтних карток
— Бухоблік знижок
— Податкові наслідки надання знижок

Досить часто під час купівлі товарів у різних торгівельних мережах супермаркетів, магазинів косметики та побутової хімії, брендового одягу, аптек тощо споживачам пропонують дисконтну картку закладу, яка передбачає наявність різного роду знижок та бонусів для постійних клієнтів. Із чого почати, щоб запровадити дисконтну програму в аптеці? Як обліковують знижки і як вони впливають на оподаткування? Відповідаємо на ці запитання в нашій консультації.
С. 42
Автор: Є. Осипенко
календар бухгалтера

Податковий календар бухгалтера на липень 2019 року

С. 45
Автор: В. Вишневецька
літературна сторінка

Поезія
"На ланчевій зустрічі з донькою й хлопцем..."

С. 48
Автор: Є. Юхниця
Нормативні документи

Наказ МОЗ від 18.04.19 р. № 876 "Про затвердження Переліку лікарських засобів, дозволених до застосування в Україні, які відпускаються без рецептів з аптек та їх структурних підрозділів"

С. dodatok.vobu.ua
календар бухгалтера

Календар подання статистичної звітності за червень 2019 року

С. dodatok.vobu.ua

Leave a comment

You are commenting as guest.

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати