Алкоголь як інгредієнт страв: чи потрібна ліцензія

У меню нашого ресторану є страви, одним з інгредієнтів яких є алкоголь.
Чи потрібна нам ліцензія на використання такого алкоголю? Чи понесе ресторан відповідальність, якщо такої ліцензії не буде?

Ірина Д., головний бухгалтер, м. Львів

ВІДПОВІДЬ: Вважаємо, на алкоголь, придбаний для використання під час приготування страв, ліцензії не потрібно. Пояснимо.

У Вашому випадку може постати логічне запитання: чи вважати реалізацію страв, у складі яких міститься алкоголь, роз­дрібною торгівлею спиртними напоями? Звернемося за роз'ясненнями до нормативних актів.

Так, у ч. 14 ст. 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19.12.95 р. № 481/95-ВР (далі — Закон № 481) читаємо: роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, зокрема їх виробниками, за наявності в них ліцензій.

Водночас "...алкогольні напої — продукти, одержані шляхом спиртового бродіння цукровмісних матеріалів або виготовлені на основі харчових спиртів з вмістом спирту етилового понад 0,5 відсотка об'ємних одиниць, які зазначені у товарних позиціях 2203, 2204, 2205, 2206 (крім квасу "живого" бродіння), 2208 згідно з УКТ ЗЕД, а також з вмістом спирту етилового 8,5 відсотка об'ємних одиниць та більше, які зазначені у товарних позиціях 2103 90 30 00, 2106 90 згідно з УКТ ЗЕД" (ст. 1 Закону № 481).

Алкоголевмісні страви можна готувати без алколіцензії.

Тобто в Законі № 481 сказано: ліцензію слід отримати саме на реалізацію в роздріб алкогольних напоїв, які належать до товарних позицій 2203, 2204, 2205, 2206, 2208, 2103 90 30 00, 2106 90 згідно з УКТ ЗЕД. Позаяк алкоголе­вмісні страви (замариноване у вині м'ясо, рибна юшка, брауні з віскі) не підпадають під визначення напоїв, та ще й алкогольних, тому вважаємо, готувати їх можна без ліцензії.

Але закарбуйте собі в пам'яті: відповідно до ст. 15 Закону № 481 зберігання алкогольних напоїв здійснюють у місцях зберігання алкогольних напоїв, внесених до Єдиного державного реєстру місць зберігання (далі — Єдиний реєстр).

Водночас відповідно до п. 2.2 Порядку ведення Єдиного державного реєстру місць зберігання, затвердженого наказом ДПАУ від 28.05.02 р. № 251, до заяви про внесення місця зберігання алкогольних напоїв до Єдиного реєстру обов'язково додають нотаріально посвідчену копію ліцензії на відповідний вид діяльності. Із цього випливає: "реєструвати" місце зберігання алкоголю потрібно лише тим особам, діяльність яких вимагає отримання алколіцензії.

Катерина ОГУДАЛОВА,
консультант газети "Все про бухгалтерський облік"

UKTZED Color 03

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати