На медвироби нарахували ПДВ 7%: чи коригувати минулорічний податковий кредит

Наше підприємство в грудні 2017 р. сплатило під час розмитнення виробів медичного призначення ПДВ за ставкою 20% (вони не входили до урядового переліку). У 2018 р. на продаж таких товарів діє ставка 7%.
Чи мусимо ми нараховувати компенсуючий ПДВ або ж коригувати податковий кредит?

К. Торочинська, Київська обл.

ВІДПОВІДЬ: Ні, вам не треба коригувати податковий кредит (або ж нараховувати умовний ПДВ) унаслідок зміни ставки ПДВ.

Справді, згідно з пп. "в" п. 193.1 Податкового кодексу України  (далі — ПКУ) з 01.01.18 р. ставку ПДВ 7% застосовують до операцій з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів, дозволених для виробництва та застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів, а також медичних виробів, які внесені до Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення або відповідають вимогам відповідних технічних регламентів, що підтверджується документом про відповідність, та дозволені для надання на ринку та/або введення в експлуатацію та застосування в Україні.

Таким чином, медвироби, які відповідають наведеним критеріям, у 2018 р. поставляють із нарахуванням ПДВ за ставкою 7%. При цьому не треба ні проводити коригування податкового кредиту, нарахованого у зв'язку зі сплатою імпортного ПДВ за ставкою 20% у 2017 р., ні визнавати умовні податкові зобов'язання тощо. Подібні рекомендації надавали контролери у 2014 р. під час упровадження ставки 7%: "Суми податку на додану вартість, сплачені платниками, що здійснюють постачання лікарських засобів та виробів медичного призначення, при придбанні товарів та послуг як із застосуванням ставки податку 7 відсотків, так і ставки податку 20 відсотків (наприклад, комунальні послуги, канцтовари, меблі тощо), включаються ними до складу податкового кредиту в загальному порядку" (див. лист Міндоходів України від 04.04.14 р. № 7860/7/99-99-04-02-17, далі — лист № 7860).

У разі виникнення від'ємного значення розрахунків із ПДВ у звітному періоді ви можете врахувати такий показник у наступних періодах до його погашення або ж заявити бюджетне відшкодування в порядку, визначеному ст. 200 ПКУ. Схожі поради раніше надавали й податківці: "Якщо за результатами звітного періоду <…> платником, який здійснював операції з постачання лікарських засобів та виробів медичного призначення, буде визначена від'ємна різниця між податковими зобов'язаннями і податковим кредитом, відшкодування такої різниці з бюджету здійснюватиметься в загальному порядку, встановленому статтею 200 розділу V Кодексу" (див. лист № 7860).

Денис ПЕТРИГА,
консультант газети "Все про бухгалтерський облік", CAP

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати