Огляд законодавства

Держава допоможе підприємствам у скрутному становищі

Уряд назвав ознаки, за наявності яких фірма зможе претендувати на отримання держдопомоги на відновлення своєї платоспроможності та реструктуризацію. Зокрема, на держ­допомогу, незалежно від виду діяльності, може розраховувати компанія, що опинилась у скруті та:

  • тривалість госпдіяльності якої не менше 3 років із дня держреєстрації;
  • виконала рішення Антимонопольного комітету України (далі — АМК) про повернення незаконної держдопомоги, недопустимої для конкуренції (якщо таке рішення існує);
  • не є резидентом та/або не перебуває під контролем резидентів держави-агресора стосовно України або до яких застосовано спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції);
  • не є отримувачем держдопомоги за іншими програмами.

АМК оцінюватиме відповідно до урядового порядку, чи є фінансовий стан суб'єктів незадовільним та чи надавати держдопомогу і яким буде її розмір.

Постанова КМУ від 31.01.18 р. № 36. Набере чинності з дня офіційного опублікування. Станом на 02.02.18 р. не опубліковано.

Витрати на працевлаштування компенсують із бюджету

Кабмін України затвердив критерії, за якими оцінюватимуть допустимість надання держдопомоги госпсуб'єктам на працевлаштування окремих категорій працівників та створення нових робочих місць.

Зокрема, з бюджету повністю компенсують витрати на розумне пристосування приміщень для роботи осіб з інвалідністю, облаштування для них робочих місць, у т.ч. спеціальних; ви­трати на їхнє перевезення до місця роботи та місць провадження пов'язаної з роботою діяльності; витрати на оплату праці за час, витрачений особою з інвалідністю на медичну реабілітацію, тощо.

На часткову компенсацію (до 50%) роботодавець може розраховувати в частині витрат на навчання працівника, який сприятиме працевлаштуванню особливо незабезпечених осіб, зареєстрованих безробітних, звільнених після відбуття покарання або примусового лікування, та створенню для них нових робочих місць.

Постанова КМУ від 31.01.18 р. № 33. Набере чинності з дня офіційного опублікування. Станом на 02.02.18 р. не опубліковано.

Визначено, що перевірятимуть у виробників насіння

Мінагрополітики України затвердило уніфіковані форми актів, що складають за результатами планових (позапланових) перевірок у сферах насінництва та розсадництва, охорони прав на сорти рослин. Так, у формах цих документів наведено ті питання, які цікавитимуть перевіряючих Держпродспоживслужби.

Зокрема, контролери перевірятимуть, чи включений госпсуб'єкт до Реєстру суб'єктів насінництва та розсадництва. Якщо він виробляє насіння, то чи додержується майнових прав інтелектуальної власності на сорт рослин при такому виробництві; чи за правилами проводить пакування, маркування, транспортування та зберігання насіння та чи дотримується порядку узгодження розташування насіннєвих посівів.

Крім того, перевірять, чи зберігаються дублікати проб насіння та садивного матеріалу впродовж строку дії сертифіката. Звісно, виробнику насіння слід вести та зберігати насінницьку документацію щодо кожного сорту, адже такі документи також стануть предметом уваги перевіряючих.

Наказ Мінагрополітики України від 29.12.17 р. № 709. Набере чинності з дня офіційного опублікування. Станом на 02.02.18 р. не опубліковано.

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати