Amazon допоміг Україні перенести на безпечні сервери 10 петабайт даних після нападу росії
20.06.2022 | 09:00

Платформа хмарних обчислень Amazon Web Services допомогла українським міністерствам та приватним компаніям перенести понад 10 петабайт даних на безпечні сервери після широкомасштабного вторгнення росії в країну.

Про це йдеться у блозі компанії.

"AWS додала понад 10 петабайт (10 мільйонів гігабайт) важливих даних, із 27 українських міністерств, 18 українських університетів, найбільшої школи дистанційного навчання K–12 (навчає сотні тисяч дітей-переселенців), а також десятка інших компаній приватного сектору. Наразі існує 61 міграція (українських – ред.) державних даних на AWS, і очікується, що їх буде ще більше", – повідомили в Amazon.

Зазначається, що до російського вторгнення, українське законодавство вимагало, щоб певні державні дані та дані приватного сектору зберігалися на серверах, які фізично розташовані в Україні.

Проте за тиждень до того, як російські військові вторглися в країну, український парламент ухвалив закон, що дозволяє переміщувати дані уряду та приватного сектору в "хмару".

Для цього українське керівництво оголосило публічний заклик про допомогу. Amazon Web Services (AWS) була однією з перших платформ, які відповіли.

Вже через три дні після початку агресїі рф, спеціалісти AWS почали вивозити ці дані у AWS Snowball, спеціальних пристроях для обчислення, перенесення та зберігання даних.

"AWS має честь працювати разом з українським урядом та іншими приватними та громадськими організаціями для підтримки народу України. Ми продовжуватимемо допомагати своїми зусиллям та ділитися нашими технічними знаннями та послугами з тими, хто їх потребує", – заявили в Amazon.

росія США Україна

Коментарі

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати