Фізики припускають, що часу може не існувати
14.05.2022 | 00:00

Дослідження говорять, що причинність, а не час, є основною характеристикою нашого всесвіту.

 

 

Фізики вважають, що часу може не бути. Дослідники стверджують, що часу немає місця у нових формулах для об'єднання квантової механіки та теорії відносності. Про це пише SciTechDaily.

 

 

"Фізика перебуває в кризі. Протягом минулого століття ми пояснювали Всесвіт за допомогою двох надзвичайно успішних теорій: загальної теорії відносності та квантової механіки", - зазначив автор книги "Поза часом", фізик з Австралійського католицького університету Сем Барон.

 

За його словами, квантова механіка успішно обґрунтовує роботу в неймовірно крихітному світі частинок та їхньої взаємодії. При цьому загальна теорія відносності описує загальну картину гравітації та руху об'єктів.

 

 

 

Дані теорії багато в чому суперечать одна одній. Тому вчені вважають, що їх необхідно замінити на одну спільну.

 

 

 

Зокрема, йдеться про теорію "квантової гравітації", яка має пояснити, як гравітація працює у найменшому масштабі.

 

 

 

"Але створити нову теорію квантової гравітації надзвичайно складне завдання. Однією з таких спроб була теорія струн. Вона замінила частинки струнами, що вібрують в 11 вимірах. Проте теорія струн зіткнулася з деякими складнощами. Теорія описує Всесвіт, схожий на наш, але не надає передбачень, які можна було б перевірити в ході експериментів. Таким чином, висунуту теорію неможливо ні підтвердити, ні спростувати", - додали вчені.

 

 

 

Найбільш відомим підходом після цього стала петльова квантова гравітація. Вона говорить, що тканина простору і часу складається з мережі дуже дрібних дискретних фрагментів, тобто "петель". Однією з найвагоміших особливостей петльової квантової гравітації є скасування часу.

 

 

 

"Петлева квантова гравітація не єдина теорія, яка виключає час. Ряд інших підходів також скасовує час як фундаментальні аспект реальності. У теоріях фізики немає жодних столів, стільців і навіть людей, проте ми, як і раніше, знаємо, що все це існує. Ми добре знаємо, що все перераховане складається з фундаментальних частинок, але поняття не маємо, з чого може "складатися" час. Поки ми не зможемо дати чіткого пояснення того, як виникає час, не зрозуміло, чи можемо ми стверджувати, що він існує", - наголосив автор книги.

 

 

За його словами, виходячи з цього, час може не існувати в жодній з наявних теорій.

Австралія

Коментарі

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати