Hubble залишиться з нами ще на п'ять років, незважаючи на поломки та конкурента
24.11.2021 | 00:00

NASA продовжило наукову програму космічного телескопа "Хаббл" на п'ять років - до літа 2026 року.

В даний час «Хаббл» утримує рекорд тривалості роботи серед космічних телескопів, функціонуючи на навколоземній орбіті вже понад 31 рік.

Цього вдалося досягти завдяки кільком польотам до нього астронавтів на шатлах, які проводили ремонт та заміну багатьох блоків та приладів телескопа, проте після згортання програми космічних човників ремонт на орбіті більше не проводиться.

Проте телескоп досі працює, незважаючи на часті виходи з ладу окремих його приладів. Зокрема, зараз на телескопі через недавні проблеми із синхронізацією приладів працює лише камера ACS, решта наукових інструментів виводитиметься з безпечного режиму по черзі протягом наступних кількох тижнів.

Чергове п'ятирічний продовження роботи телескопа за контрактом NASA з Науковим інститутом космічного телескопа в Балтіморі завершилося 30 червня 2021 року. Оскільки «Хаббл» продовжує здійснювати наукові відкриття, було вирішено знову продовжити цей контракт до 30 червня 2026 року, загальна вартість проекту зросла до 2,4 мільярда доларів.

США

Коментарі

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати