Молоде Сонце оточували кільця, як у Сатурна
14.01.2022 | 00:00

Вчені припускають, що величезні сонячні кільця завадили Землі перетворитися на «суперземлю» — тип планети, яка приблизно вдвічі більша за сучасну Землю і в 10 разів важча.

Астрономи виявили, що суперземлі обертаються навколо приблизно 30% сонцеподібних зірок у нашій галактиці. «Якщо суперземлі є звичайним явищем, чому їх немає у Сонячній системі?» — запитав Андре Ізідоро, астрофізик з Університету Райса в Х'юстоні.

Щоб знайти відповідь на це питання, Ізідоро і його колеги створили комп'ютерну модель формування Сонячної системи, яка виникла з попелу хмари пилу і газу, що зхлопнулася, відома як сонячна туманність.

Створена вченими модель припускає, що молоде Сонце оточували три області високого тиску. Ці області, ймовірно, виникли, коли частки рухалися до Сонця під його сильним гравітаційним тяжінням, нагрівалися та виділяли велику кількість газу.

"Ефект стрибка тиску полягає в тому, що він збирає частинки пилу, і тому ми бачимо кільця", - уточнив співавтор роботи Андреа Ізелла, доцент фізики та астрономії Університету Райса.

США

Коментарі

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати