На дні моря знайдено відкладення цукру
13.05.2022 | 00:00

Вчені кажуть, що приблизно це можна порівняти з кількістю цукру в 32 мільярдах банок Coca-Cola.

Група дослідників, яку очолює Інститут Макса Планка, виявила, що морські трави в процесі фотосинтезу виділяють у свої ґрунти величезну кількість цукрів. Це пов'язано з тим, що морські трави є одними з найефективніших поглиначів вуглецю на Землі, повідомляє Earth.com.

 

 

Зокрема, один квадратний кілометр може накопичувати майже вдвічі більше вуглецю, ніж ліси на суші. Крім того, це відбувається у 35 разів швидше.

 

"За нашою оцінкою, у всьому світі в ризосфері морських трав є від 0,6 до 1,3 млн т цукру, переважно у вигляді сахарози. Це можна близько порівняти з кількістю цукру в 32 млрд банок Coca-Cola", – сказав один з авторів дослідження Мануель Лібеке.

 

 

 

Зазначається, що майже всі мікроби живляться цукром. Морські трави, у свою чергу, видкладають фенольні сполуки.

 

 

 

"Червоне вино, кава і фрукти сповнені фенолів, і багато людей споживають їх як добавки для здоров'я. Що менш відомо, так це те, що фенольні сполуки є протимікробними препаратами і пригнічують метаболізм більшості мікроорганізмів", – додала провідний автор дослідження Мегі Согін.

 

 

 

Крім того, експерти стверджують, що луки морських трав – одні з найбільш уразливих середовищ існування на планеті. Але вони швидко скорочуються в усіх океанах. У зв'язку з цим вчені побоюються, що їхнє зникнення призведе до викиду величезної кількості вуглецю в атмосферу і це посилить глобальне потепління.
Німеччина

Коментарі

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати