Рамштайн-3: про що домовилися провідні країни світу і чи отримає Україна необхідну зброю
20.06.2022 | 00:00

За підсумками засідання контактної групи з питань оборони України "Рамштайн-3" у Брюсселі 15 червня учасники домовилися про надання державі низки озброєнь для протистояння російській агресії. Зокрема, чимало зброї і техніки нададуть США.

Окрім того, Німеччина передасть Україні реактивні системи залпового вогню, Словаччина – гелікоптери Мі, Канада, Польща та Нідерланди – артилерію.  

Про це оголосили міністр оборони США Ллойд Остін та голова Об'єднаного комітету начальників штабів, генерал Марк Міллі на пресконференції після зустрічі.

Так, очільник Пентагону заявив, що Україні намагатимуться якомога швидше надати озброєння, щоб ЗСУ змогли звільнити окуповані території.

Міністр оборони США також заявив, що Україна отримає нові бойові гелікоптери Мі від Словаччини та ракетні боєприпаси до них, а також артилерію від Канади, Польщі та Нідерландів. 

Остін підтвердив, що Німеччина передасть Україні три реактивні системи залпового вогню з керованими боєприпасами.

"Ми відстежимо це все. Перевагою таких зустрічей є те, що ми можемо побачити, де ми є, впевнитися у своїх спроможностях і в тому, що вони передаються", – сказав міністр.

Своєю чергою Міллі заявив, що Україні вже надали більше протитанкових систем, ніж існує танків у всьому світі. Це – майже 97 тис. систем.

Міллі також розповів, що наразі у боях на Донбасі Росія має перевагу в артилерії, але й велику кількість проблем.

Європейський Союз Німеччина США

Коментарі

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати