У давньому маєтку археологи зібрали 800 ящиків фресок
14.09.2021 | 22:00

У французькому місті Арль археологи в одному з будинків виявили безліч фрагментів настінних давньоримських розписів I ст. до н. е. Будівля отримала назву Будинок арфіста.

Його збудували навколо центрального атріуму з великим басейном для збору дощової води, повідомляє The Guardian. У давнину там була майстерня фресок. З моменту початку розкопок у квітні 2021 року археологи зібрали вже 800 ящиків з фрагментами настінних розписів.

Частину з них витягли з розкопаних стін будівлі, а іншу частину знайшли в руїнах. Фрески займають понад 220 кв.м. Щоб їх усі зібрати, доведеться працювати мінімум до 2023 року. Виявили фрагменти мозаїки, розміром не більше довжини нігтя.

Вчені їх теж зібрали, промили та помістили в ящики. Будинок арфіста зруйнували через 20 років після спорудження. На його місці побудували новий дім, який зберіг твори мистецтва.

На цьому ж місці пізніше звели ще три будинки. Археологи використовували спеціальну камеру для дослідження підвалів. Саме так вони виявили під будівлею Будинок арфіста.

Стіни однієї з кімнат вілли були прикрашені зображенням арфістки. Раніше у Франції таких зображень не знаходили.

Франція

Коментарі

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати