У ЄС відкинули посередництво між Україною та РФ
14.05.2022 | 09:00

Сідати за стіл переговорів потрібно з позиції сили, і завдання зараз - поставити на цю позицію українців, зазначив Жозеп Боррель.

Євросоюз не може стати посередником у переговорах між Росією та Україною. Про це сказав верховний представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель в інтерв'ю для Frankfurter Allgemeine Zeitung, оприлюдненому напередодні.

"Не ми. Росіяни цього не приймуть, як і ми не приймемо Росію як посередника", - відповів Боррель, відповідаючи на запитання, чи може ЄС зіграти роль посередника у російсько-українських переговорах.

При цьому він додав, що "Китай також не підходить, оскільки він схиляється у бік Росії".

"Туреччина проводить дуже хорошу роботу там. Має хороші відносини з обома сторонами", - наголосив глава європейської дипломатії.

"Найкраще, звичайно, була б Організація Об'єднаних Націй", - констатував Боррель і додав, що лише Україна, Росія та посередник мають визначати результат переговорів.

Водночас він додав, що "сідати за стіл переговорів потрібно з позиції сили, і завдання зараз - поставити на цю позицію українців".

Крім того, Боррель запевнив, що Євросоюз продовжить постачати зброю Україні, а також добиватиметься ослаблення російської економіки та міжнародної ізоляції РФ.

Європейський Союз Китай росія Турція Україна

Коментарі

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати