У ЄС запропонували подумати над задіянням заморожених резервів рф у відновленні України
10.05.2022 | 12:00

Урядам країн-членів ЄС слід розглянути питання про вилучення заморожених валютних резервів росії, щоб допомогти покрити витрати на відновлення України після війни, сказав Верховний представник ЄС з закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель в інтерв'ю Financial Times, на тлі того, як Захід обговорює, як змусити Москву заплатити за частину збитків, завданих конфліктом, пише УНН.

Боррель заявив, що США взяли під свій контроль активи на мільярди доларів, що належать афганському центральному банку, частково для потенційної компенсації жертвам тероризму, а також для гуманітарної допомоги країні. і що логічно було б розглянути аналогічні кроки із резервами росії.

"Я був би дуже за, тому що це сповнене логіки", - сказав Боррель. "У нас є гроші в кишенях, і хтось повинен мені пояснити, чому це добре для афганських грошей та погано для російських грошей", - додав він.

На початку війни ЄС та його союзники заморозили валютні резерви на сотні мільярдів доларів, що зберігаються на рахунках російського центрального банку. росія заявила у березні, що санкції проти її центрального банку заморозили близько 300 мільярдів доларів із її золотовалютних резервів, які загалом перевищують 600 мільярдів доларів.

Офіційні особи ЄС вивчили питання про те, чи можна якимось чином задіяти резерви росії у зусиллях відновлення України, але Брюссель не висунув жодних політичних пропозицій з цього питання. Боррель висунув цю ідею як із способів, якими росія могла б зробити свій внесок.

Європейський Союз Бельгія

Коментарі

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати