Україна має намір втричі збільшити постачання палива з Польщі
12.05.2022 | 15:00

Вдалося знайти практичні рішення проблеми, що виникла на паливному ринку України, запевнила Юлія Свириденко.

Україна найближчим часом має намір суттєво збільшити транзит палива через територію Польщі - зі США, Нідерландів та інших країн. Про це напередодні увечері повідомила перша віце-прем'єр-міністр - міністр економіки Юлія Свириденко за підсумками польсько-українського енергетичного форуму у Варшаві.

За її словами, Польща може забезпечувати надходження до України понад 200 тисяч тонн продукції щомісяця. Але за останній місяць отриманий обсяг палива ледве становив 60 тисяч тонн.

У ході форуму вдалося зібрати представників польського та українського бізнесу, а також логістичні підприємства та компанії, що управляють паливною інфраструктурою. Завдяки цьому вдалося знайти практичні рішення проблеми, що виникла на паливному ринку України.

Так, Україна зможе залучити нафтопродукти зі США, регіону Амстердам-Роттердам-Антверпен (АРА), німецьких, скандинавських та балтійських нафтопереробних заводів. Доставлятиметься пальне комбінованими видами транспорту через Польщу.

Свириденко наголосила, що Україна отримала розуміння, як можна отримати додаткові обсяги від польських трейдерів. Сторони позначили технічні можливості збільшення перевалки необхідних обсягів, а польська PERN SA вже підтвердила готовність надати додаткові потужності.

Для збільшення відвантажень було синхронізовано графіки роботи Укрзалізниці та польської PKP, тепер в оперативному режимі можуть миттєво вирішувати проблемні питання.

Польща США

Коментарі

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати