Вчені розробили аналіз крові, який виявляє рак
11.01.2022 | 15:00

Дослідники Оксфордського університету розробили малоінвазивний та недорогий аналіз крові, який може виявити рак у пацієнтів із неспецифічними симптомами.

У дослідженні Оксфордського університету, опублікованому в журналі Американської асоціації досліджень раку, описується новий тип аналізу крові, який можна використовувати для виявлення різних видів раку та визначення того, чи поширилися (метастазували) ці види раку в організмі.

У дослідженні були проаналізовані зразки від 300 пацієнтів з неспецифічними, але які стосуються симптомів раку, таких як втома і втрата ваги.

Дослідники оцінили, чи може тест відрізнити людей із цілим рядом солідних пухлин від пацієнтів без раку. Їхні результати показали, що за допомогою цього тесту рак був правильно виявлений у 19 з кожних 20 хворих. У той же час, у хворих на рак метастатичне захворювання було ідентифіковано із загальною точністю 94%.

Тобто вченим вдалося розробити першу технологію, що дозволяє виявити рак і оцінити його метастатичний статус за допомогою простого аналізу крові без попереднього знання первинного типу раку.

Велика Британія

Коментарі

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати