Вчені: у майбутньому урагани можуть вирувати по всій Землі
13.01.2022 | 21:00

Нове дослідження припускає, що у XXI столітті урагани та тайфуни поширяться на райони середніх широт, включаючи такі великі міста, як Нью-Йорк, Бостон, Пекін та Токіо.

Хоча збільшення числа тропічних циклонів зазвичай називають провісником зміни клімату, багато залишається незрозумілим щодо того, наскільки вони чутливі до середньої температури планети. У 1980-х роках вчені використовували концепції класичної термодинаміки, щоб передбачити, що глобальне потепління призведе до більш інтенсивних штормів — передбачення, яке потім було підтверджено спостереженнями.

Тим не менш, інші аспекти взаємозв’язку між тропічними циклонами та кліматом все ще не мають фізичної теорії. Наприклад, вчені не можуть дійти консенсусу щодо того, чи буде загальна кількість штормів та ураганів у світі збільшуватись чи зменшуватись у міру потепління клімату, або чому на планеті щороку відбувається приблизно 90 таких подій.

В результаті вчені встановили, що тропічні циклони — урагани та тайфуни — можуть мігрувати на північ і південь у півкулях через те, що планета нагрівається внаслідок антропогенних викидів парникових газів.

США Японія

Коментарі

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати