Від газової труби до СПГ: як Німеччина прагне позбутися залежності від РФ
12.05.2022 | 21:00

ФРН форсує процес відмови від газу з Росії та орендувала плавучі регазифікаційні установки. У країні заплановано запуск одразу чотирьох СПГ-терміналів, зокрема, у Вільгельмсгафені.

 

До вторгнення Росії в Україну ФРН була єдиною великою країною Євросоюзу, яка не мала власної інфраструктури для прийому танкерів із скрапленим природним газом (СПГ) та його подальшої регазифікації. Тепер СПГ-терміналів буде одразу чотири.

Причому два з них мають запрацювати вже майбутньої зими - наприкінці 2022 року або на початку 2023-го. На це дуже розраховує віце-канцлер, міністр економіки та захисту клімату ФРН Роберт Габек, який зараз зосередився на якнайшвидшому зниженні залежності Німеччини від російських енергоносіїв. 5 травня він приїхав до порту Вільгельмсгафена на Північному морі, щоб урочисто дати старт будівництву першого німецького СПГ-терміналу.

 

Вільгельмсхафен - найглибоководніший німецький порт, сюди можуть заходити найбільші океанські судна та танкери. Це - головний німецький нафтовий порт, звідси йдуть нафтопроводи до кількох західнонімецьких НПЗ. А приблизно за 25 кілометрів від міста розташовано одне з найпотужніших у ФРН та ЄС підземних сховищ газу (ПСГ) Etzel, з'єднане трьома трубопроводами з газотранспортними системами Німеччини та Нідерландів.


Німеччина

Коментарі

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати