Додаток до № 54 за 2016 р.

Додаток до № 54 за 2016 р.
Номер 54
10.06.16

Попередні додатки

 • Додаток до № 53 за 2016 р.
  Номер 53
  08.06.16
 • Додаток до № 52 за 2016 р.
  Номер 52
  06.06.16
 • Додаток до № 51 за 2016 р.
  Номер 51
  01.06.16
 • Додаток до № 50 за 2016 р.
  Номер 50
  30.05.16
 • Додаток до № 49 за 2016 р.
  Номер 49
  27.05.16
 • Додаток до № 48 за 2016 р.
  Номер 48
  25.05.16
 • Додаток до № 47 за 2016 р.
  Номер 47
  23.05.16
 • Додаток до № 46 за 2016 р.
  Номер 46
  20.05.16
Зміст додатку
► ЗАПОВНЕННЯ ЗВІТУ

Як самозайняті особи звітують із єдиного внеску за себе (А. Хусід) 

Незалежно від системи оподаткування кожний підприємець або особа, яка здійснює незалежну підприємницьку діяльність, повинні звітувати перед податківцями з єдиного внеску, що сплачується за себе. Давайте з'ясуємо, коли і як йому це потрібно робити з урахуванням змін, внесених наказом № 435.

Інваліду нарахували менше мінімалки: як обчислити внесок і заповнити звітність (Т. Прощина) 

У нашому штаті декілька інвалідів, які працюють неповний робочий день й отримують менше за мінімалку. Підкажіть, будь ласка, чи справді для них не потрібно донараховувати внесок до мінзарплати й де це зафіксовано? Як саме показувати дані за інвалідами у звітності з єдиного внеску?

В одному з місяців підрядник не виконував роботу: як заповнити звіт із ЄСВ (П. Маєвська) 

Наше підприємство уклало з фіз­особою-непідприємцем договір підряду (на період із 01.04.16 р. по 18.06.16 р.). Договором передбачено щомісячне нарахування винагороди в разі виконання робіт. Розрахунки за квітень закрили актом виконаних робіт на суму 7000 грн (підписали його 29 квітня). Протягом усього травня підрядник роботи не виконував, і акта виконаних робіт за травень не було. 18 червня 2016 року закрили виконані роботи за червень, про що свідчить підписаний обома сторонами Акт виконаних робіт за червень на суму 2500 грн. Чи впливає це на нарахування єдиного внеску та заповнення Звіту з ЄСВ за червень?

Перехідні лікарняні та відпускні: як провадити мінзарплатне нарахування внеску (Т. Прощина) 

Навколо правила мінзарплатного нарахування виникло чимало цікавих запитань. А найпоширеніше — як враховувати виплати, що припадають на різні місяці, як-от лікарняні, відпускні? Саме із цим ми й розберемось у нашій консультації.

Як у Звіті з ЄСВ відображати відпустку без збереження зарплати через АТО (В. Циганенко) 

Наше підприємство розміщене в населеному пункті, розташованому в зоні проведення АТО. Один із наших працівників вирішив узяти неоплачувану відпустку за п. 18 ст. 25 Закону про відпустки на час, поки не закінчиться АТО, і переїхав в інше місто. Чи потрібно такого працівника якось відображати у Звіті з ЄСВ?

Працівниця у відпустці для догляду за дитиною: чи показувати її в таблиці 6 Звіту з ЄСВ (Я. Могульська) 

Наша співробітниця перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Підкажіть, будь ласка, чи потрібно інформацію про неї показувати в таблиці 6 Звіту з ЄСВ?

Виправлення помилок у Звіті з ЄСВ: від теорії до практики (В. Боршовська) 

Той факт, що в більшості випадків Звіт із ЄСВ подають за допомогою спеціального програмного забезпечення, зводить можливість припуститися помилок у ньому до мінімуму. Та навіть досвідчені бухгалтери допускають ті чи інші огріхи у звітності. Сьогодні поговоримо про те, за якими схемами треба діяти в разі допущення помилок у Звіті з ЄСВ.

Забули про нарахування за мінімалкою: як виправити в поточному місяці (Т. Прощина) 

Запитання, винесене в заголовок, залишається одним із найпоширеніших на нашій консультаційній лінії. І хоча часу від запровадження мінзарплатного правила минуло не так і мало, воно досі стає каменем спотикання для багатьох бухгалтерів. Утім виправити подібну помилку нескладно. Як саме це зробити та яка відповідальність за допущений огріх, розповімо в цій консультації.

Як показати у Звіті з ЄСВ сторнування лікарняних (Т. Прощина) 

Помилитися під час розрахунку лікарняних із такою силою-силенною нюансів, як у нашій нормативці, дуже легко. Якщо лікарняні недонарахували, то запитань із заповненням Звіту з ЄСВ зазвичай не виникає: донараховану суму в таблиці 6 показують окремим рядком, а в таблиці 1 вона "сидітиме" в складі бази місяця, у якому провели донарахування. А от якщо лікарняні, навпаки, завищили, то сторнування часто-густо змушує розгублюватись: як його показувати у Звіті з ЄСВ? Та насправді й тут нічого складного немає — що до чого, розповімо в цьому матеріалі.

Утримання єдиного внеску за минулі періоди: як виправити у Звіті з ЄСВ (П. Маєвська) 

У грудні 2015 року працівнику нашого підприємства було нараховано та виплачено матеріальну допомогу в сумі 2000 грн. На жаль, при цьому її суму єдиним внеском не обклали, оскільки помилково розцінили цю виплату незарплатною. Відповідно, і у Звіті з ЄСВ за грудень 2015 року цю виплату не показали. Донарахували та доутримали єдиний внесок у червні 2016 р. Підкажіть, будь ласка, як відобразити таке виправлення у Звіті з ЄСВ за червень 2016 року?

Донарахування єдиного внеску за минулий період: яку ставку брати (Т. Прощина) 

У вересні 2015 року помилково не нарахували й не утримали єдиного внеску з нецільової матдопомоги (виплата зарплатного характеру). Але вже заплуталися, які ставки використовувати для донарахування. Допоможіть розібратися: донараховувати внесок за старими ставками, тобто брати нашу минулорічну ставку за класом профризику й робити утримання, чи використовувати нинішню ставку — 22% — і не робити утримання?

Помилка в знижувальному коефіцієнті з ЄСВ за 2015 рік: правила виправлення (В. Циганенко) 

Після прийняття справ від попереднього бухгалтера виявлено неправильне нарахування єдиного внеску в одному з місяців 2015 р. через застосування знижувального коефіцієнта (сума внеску виявилася заниженою). Чи можна зараз якось виправити неправильне нарахування єдиного внеску? Як виправити цю ситуацію у Звіті з ЄСВ?

► НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ

Порядок зарахування у рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 16 січня 2016 року № 6

Довідник категорій страхувальників, які сплачують єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (додаток 1 до Порядку, затвердженого наказом Мінфіну України від 14.04.15 р. № 435)

Таблиця відповідності кодів категорій застрахованих осіб та кодів бази нарахування і розмірів ставок єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (додаток 2 до Порядку, затвердженого наказом Мінфіну України від 14.04.15 р. № 435)

Довідник кодів підстав для обліку стажу окремим категоріям осіб відповідно до законодавства (додаток 3 до Порядку, затвердженого наказом Мінфіну України від 14.04.15 р. № 435)

► ЛІТЕРАТУРНА СТОРІНКА

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати