Врегулювання трудових відносин під час карантину: законодавчі зміни та ризики

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі (4)

  • Підприємсто працює в звичайному режимі. Якщо працівник пенсіонер написав заяву на відпустку без збереження заробітної плати на весь період карантину. Чи обов"язково нараховувати доплату в розмірі 2/3 окладу?

  • Чи можно надавати персоналу відпустку без збереження з/п на період карантину частинами, наприклад з 17.03.20 по 25.03.20, потім частина основної відпустки на 5 днів (планова) з 26.03.20 по 30.03.20, а потім знову з 31.03.20 без збереження з/п у зв'язку з карантином?

  • ФОП 2 група, 4 найманих працівника. Чи потрібен (та який) документ від орендодавця про закриття торгового центру через карантин відповідно до постанови № 215 від 16.03.2020? Яким числом оформити заяву на відпустку без збереження з/п на період карантину якщо торговий центр зачинено з 17.03.2020 (персонал вже не працював), про закриття адміністрація ТЦ повідомила телефонним дзвінком 17.03.20 о 8 годині ранку (ТЦ працює з 10 год). Якщо постанова від 16.03.20, в ній написано (п.2 (3)) " Заборонити... з 00 год.01 хв. 17.03.20 ....роботу суб'єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів.....торгівельного і побутового обслуговування населення...." Опубліковано постанову 17.03.20. Чи може ФОП оформити заяви з 17.03.20 та дата написання заяви теж 17.03.20?

  • Товариство(ресторан) оголосило простій. Зарплату видаємо через касу. Мусимо виплачувати 2\3 зарплати двічі на місяць. Бухгалтер має вийти на роботу 20.04.2020р. Працівники теж прийдуть за грошима. Як документально оформити роботу бух-ра в цей день? Чи не буде це порушенням карантину?

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати