Договір оренди транспортного засобу

Крім положень, загальнообов’язкових для договорів оренди, у їх транспортного різновиду слід відзначити такі особливості:

— витрати, пов’язані з використанням транспортного засобу, в тому числі зі сплатою податків та інших платежів, несе орендар;

— страхує “залізного коня” орендодавець.

Крім того, можна орендувати транспорт одразу з екіпажем, який його і обслуговує. У такому випадку, зрозуміло, виросте ціна договору, але орендар зможе не турбуватися про управління та технічну експлуатацію транспорту (цим займеться його екіпаж) та витрати на утримання екіпажу (це клопіт орендодавця).

Зверніть увагу, що до вимог про відшкодування збитків у зв’язку з пошкодженням речі, яка була передана у користування орендарю, а також до вимог про відшкодування витрат на поліпшення орендованого майна застосовується позовна давність в один рік (ч. 1 ст. 786 ЦКУ).

Якщо ж однією зі сторін цього договору являється фізособа, то його треба буде посвідчити нотаріально (ч. 2 ст. 799 ЦКУ), але ця вимога не поширюється на укладення договорів орнеди авто за участі фізособи-підприємця.

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати