Договір позички

Перш за все слід пам’ятати, що до договору позички застосовуються, окрім їхніх рідних статей ЦКУ, ще й положення глави 58 ЦКУ, яка регулює питання найму (оренди). Це й не дивно, адже в них багато спільного, а найголовніша відмінність та, що за оренду платиться, а позичка — безкоштовна.

Позичкодавцем може бути будь-хто — як фіз-, так і юрособа (при цьому особа, яка управляє майном, може бути позичкодавцем за згодою власника). Водночас юрособа — суб’єкт господарювання не може передавати речі в позичку особі, яка є її засновником, учасником, керівником, членом її органу управління або контролю (ч. 2 ст. 829 ЦКУ).

У договорі повинні бути визначені мета та призначення користування річчю. Якщо ж цього не зроблено, то річ можна використовувати лише за прямим призначенням. Крім того, користувач зобов’язаний користуватися річчю особисто, якщо іншого не передбачено в договорі.

Не забувайте вказати у договорі строк позички, інакше він визначатиметься відповідно до мети користування нею (ст. 831 ЦКУ).

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати