Договір простого товариства (спільна діяльність)

Предметом договору простого товариства, за суттю, і виступає результат, на досягнення якого спрямовано дії учасників з об’єднання внесків і спільної діяльності. Такий результат може бути найрізноманітнішим: починаючи від виробництва продукції, надання комплексів послуг і закінчуючи благодійністю.

Звичайно ж, форма наведеного нами договору простого товариства, так би мовити, не на всі випадки життя. Вона, імовірніше, найбільш універсалізована. Тому, укладаючи такі договори на практиці, потрібно враховувати деякі аспекти.

Так, зі ст. 1131 ЦКУ ми дізнаємося і про те, які суттєві умови повинен містити договір про спільну діяльність. Все-таки, на наш погляд, це не зовсім повний список. Поміркувавши, можна зробити висновок: щоб максимально захистити свої інтереси, учасникам договору про спільну діяльність просто необхідно передбачити умови про:

— координацію спільних дій учасників та/або керівництво ними (представництво у відносинах з третіми особами);

— правовий статус виділеного для спільної діяльності майна (розміри і порядок внесення вкладів, спосіб їх оцінки, порядок користування цим майном, обов’язки сторін щодо його утримання, порядок відшкодування витрат, пов’язаних із таким утриманням, страхуванням цього майна (особливо якщо йдеться про нерухомість), а також положення про те, яка зі сторін несе ризик випадкової загибелі, знищення і псування майна);

— покриття витрат і збитків учасників;

— їх участь у результатах спільної діяльності (кому і скільки належить);

— взаємні права та обов’язки учасників;

— порядок внесення змін до договору;

— строки дії договору та умови його припинення;

— порядок виходу/входу учасника.

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати