Форуми газети "Все про бухгалтерський облiк"

Сьогодні: 09/05/2021 03:55

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]




Створити нову тему Відповісти  [ 4 повідомлень ] 
Автор Повідомлення
 Тема повідомлення: Разработка сайта
ПовідомленняДодано: 29/05/2012 14:47 
Знавець
Знавець

З нами з: 31/03/2011 14:28
Повідомлення: 47
Подскажите, расходы на разработку сайта идут на расход сразу или это ОС или НМА?


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Разработка сайта
ПовідомленняДодано: 29/05/2012 15:21 
Професор
Професор

З нами з: 24/11/2008 15:19
Повідомлення: 562
Все зависит от условий договора, вашей учетной политики и т.д.


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Разработка сайта
ПовідомленняДодано: 30/05/2012 16:20 
Доцент
Доцент

З нами з: 30/09/2011 12:35
Повідомлення: 56
Меня тоже волнует этот вопрос.
Как я понимаю, нужно накапливать все на 15 счете и потом вводить в эксплуатацию, когда сайт будет полностью готов.


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Разработка сайта
ПовідомленняДодано: 31/05/2012 10:14 
Професор
Професор
Аватар користувача

З нами з: 05/06/2005 16:46
Повідомлення: 846
Звідки: Рівне
Інтернет-сайт (веб-сайт) — «...сукупність програмних та апаратних засобів з унікальною адресою у мережі Інтернет разом з інформаційними ресурсами, що перебувають у розпорядженні певного суб’єкта і забезпечують доступ юридичних та фізичних осіб до цих інформаційних ресурсів та інші інформаційні послуги через мережу Інтернет...» (п. 1.3 Порядку №327/225)1.

Розробити веб-сайт можна або власними силами (якщо в штаті підприємства є фахівець відповідної кваліфікації), або із залученням сторонньої організації. Зазначимо, що згідно з положеннями ч. 1 ст. 433 ЦКУ та ст. 8 Закону про авторське право2 веб-сайт належить до об’єктів права інтелектуальної власності (авторського права) як графічні, аудіовізуальні твори та комп’ютерні програми з базою даних до них. Тому важливо з’ясувати: хто є набувачем авторського права на створений веб-сайт? У разі створення такого продукту власними силами, згідно зі ст. 16 Закону про авторське право, виключне майнове право на службовий твір (веб-сайт) належить роботодавцю, якщо інше не передбачене трудовим договором. У разі якщо на створення веб-сайту було укладено договір зі сторонньою організацією, то доречно передбачити у такому договорі передачу підприємству-замовнику виключних майнових прав на використання цього сайту. Слід пам’ятати, що набувач авторських прав для засвідчення авторства повинен зареєструвати своє авторське право у відповідних державних реєстрах та отримати реєстраційне свідоцтво.

Отже, якщо підприємство має право інтелектуальної власності (авторське право) на веб-сайт, то:

1) у податковому обліку витрати, понесені таким платником податку на створення цього сайту, визнаються первісною вартістю нематеріального активу і надалі підлягають амортизації
2) у бухгалтерському обліку веб-сайт визнається нематеріальним активом та зараховується на субрахунок 125 «Авторські та суміжні права» за первісною вартістю, що визначається на підставі п. 11 П(С)БО 8, — у випадку розробки сторонньою організацією, або п. 17 того ж П(С)БО, — у випадку створення власними силами. Вводити в експлуатацію веб-сайт як нематеріальний актив слід із застосуванням типової форми №НА-1 «Акт введення в господарський оборот об’єкта права інтелектуальної власності у складі нематеріальних активів»3, який треба належним чином оформити.

Якщо ж перехід права інтелектуальної власності (авторського права) згідно з договором не відбувається, то понесені витрати є валовими за умови, що вони пов’язані з господарською діяльністю (відповідно до пп. 5.2.1 Закону про прибуток), а в бухгалтерському обліку — витратами періоду, в якому вони понесені.

Підтвердними документами для проведення цієї операції в обліку є:

1) договір, акти виконаних робіт, платіжні доручення тощо, — якщо веб-сайт створюється сторонньою організацією;

2) довідка-розрахунок понесених витрат, складена відповідальною особою або бухгалтером, — якщо веб-сайт створюється власними силами.

1Наказ Державного комітету інформаційної політики, телебачення і радіомовлення України, Державного комітету зв’язку та інформатизації України від 25.11.2002 р. №327/225 «Про затвердження Порядку інформаційного наповнення та технічного забезпечення Єдиного веб-порталу органів виконавчої влади та Порядку функціонування веб-сайтів органів виконавчої влади».

2Закон України від 23.12.93 р. №3792-XII «Про авторське право та суміжні права».

3 Наказ Мінфіну від 22.11.2004 р. №732 «Про затвердження типових форм первинного обліку об’єктів права інтелектуальної власності у складі нематеріальних активів».


Догори
 Профіль  
 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 4 повідомлень ] 

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]


Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: Bing [Bot], Google [Bot], Majestic-12 [Bot]


Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі

Знайти:
Вперед:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Український переклад © 2005-2010 Українська підтримка phpBB